Čo dať do mikulášskeho balíčka? S naším ťahákom neurobíš chybu, všetko sme vyskúšali!

mikulášsky balíček

Vyber tie najlepšie pochúťky do mikulášskeho balíčka (Zdroj: GettyImages)

#Nezabudni, že už čoskoro budeme svojich blízkych obdarovávať sladkosťami. Na tento milý zvyk, keď si do topánok vkladáme balíčky plné cukroviniek, sa každoročne tešíme 6. decembra na Mikuláša. Radíme ti, aby si sa na túto udalosť pripravil už v predvečer tohto sviatku.

Aj vzhľadom na rast cien sme sa rozhodli, že pre teba pripravíme praktický ťahák – veľký prehľad dobrôt, ktoré sa oplatí dať do mikulášskeho balíčka. Všetky sme poctivo otestovali, takže si môžeš byť istý, že kúpiš to najlepšie.

Základ musí tvoriť čokoláda

Poznáš niekoho, kto by nemal rád čokoládu? Ani my nie. Táto cukrovinka patrí k najobľúbenejším na svete a v roku 2023 jej ľudia skonzumovali neuveriteľných 7,5 miliónov ton! Samozrejme, dôležitá je aj kvalita samotnej čokolády. 

Stačí si už len vybrať zo širokej ponuky príchutí. Pokiaľ sa rozhoduješ medzi verziou s orieškami alebo s jahodovou príchuťou, pozri sa, ktorý produkt obstál najlepšie v našom teste.

Test mliečnej čokolády s orieškami

Test čokolády s jahodovou príchuťou

Kokos verzus legenda

Jedným z hitov našich testov boli aj kokosové tyčinky s mliečnou čokoládou! V našich končinách určite patria medzi top sladkosti, ktoré potešia každého gurmána. Oveľa dlhšiu tradíciu majú aj arašidové oblátky s čokoládovou polevou po obvode. Boli sme zvedaví, či legendárne keksíky obstoja v teste najlepšie. Alebo si vieš kúpiť lepšiu alternatívu za menšiu sumu?

Test kokosových tyčiniek v čokoláde

Test arašidových oblátok

Čipsami nič nepokazíš

Sladkú chuť odporúčame vyvážať zemiakovými lupienkami. Hoci najväčšou klasikou sú tie solené, medzi obľúbené a vyhľadávané patria aj slaninové čipsy. Do testu sme zaradili päť značiek, pričom sme si posvietili nielen na zloženie, ale aj celkovú kvalitu produktu.

Test čipsov s príchuťou slaniny

sladkosti

Energia alebo niečo bez kofeínu?

S energetickými drinkami (najmä tými bez cukru) sa na našom trhu roztrhlo vrece. Volia ich nielen študenti, ktorí trávia večery a neraz aj noci nad skriptami, ale aj pracujúci ľudia. Nie vždy je to však ideálna možnosť kvôli zloženiu. Pozri si náš test so 7 druhmi energetických drinkov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Matúš sa vzdal lukratívnej práce, aby si splnil sen: Chcel som pomáhať ľuďom, nielen zarábať peniaze

Ak na druhej strane miluješ kávu, ale nestojíš o kofeín, otestovali sme pre teba rôzne bezkofeínové verzie tohto nápoja. A pre všetkých, ktorí milujú napenené mliečne nápoje, určite v mikulášskom balíčku poteší aj balenie instantného kapučína.

Test energetických drinkov

Test bezkofeínovej kávy 

Test instantných kapučín

Lahôdka pre vegánov

Vedel si, že základ väčšiny raw tyčiniek tvoria ďatle? Okrem nich je v tejto sladkej pochúťke ešte kakao, kakaové bôby a prípadne oriešky. Aj vďaka tomu sú vyhľadávanou sladkosťou vegánov. Tento typ tyčiniek je bežne dostupný vo väčšine obchodov. Ak chceš vedieť, ktoré sú najlepšou voľbou pre tvojich blízkych, pozri si ďalší test.

Test raw tyčiniek

dievča so sladkosťou

Sladké z mikulášskeho balíčka poteší každého (Zdroj: GettyImages)

Ľadový či horúci?

Povedzme si na rovinu, medzi nami nežijú iba kávičkári. A aj im občas dobre padne šálka dobrého čaju. Rozhodne sa nemusí pripravovať iba v horúcej podobe. Môžeš si vybrať medzi klasickou verziou alebo tou ľadovou. V prípade tradičného čaju vo vrecúškach sme testovali príchuť s lesným ovocím. Dobrou voľbou sú však aj ľadové čaje – zbaľ do mikulášskeho vrecúška fľašu s citrónovou príchuťou a máš vyhraté!

Test vrecúškových čajov s príchuťou lesného ovocia

Test ľadových čajov s citrónovou príchuťou

Žuvačiek nie je nikdy dosť

Možno nenápadný, avšak v mnohých situáciách neoceniteľný produkt. V mikulášskom balíčku by balíček žuvačiek rozhodne nemal chýbať. Nielenže je to lacný darček, rozhodne je aj praktický. Nie je však žuvačka ako žuvačka. Niektoré majú skvelú chuť, iné zabezpečia dlhotrvajúci pocit sviežeho dychu. Pozor však na zloženie.

Test žuvačiek

Sladké raňajky poruke

Do balíčka môžete vložiť aj niečo menej tradičné. Môže to byť chutná paštéta, tuniak v konzerve alebo napríklad instantné kaše. Tie sú rýchlou záchranou vždy, keď ráno nestíhaš raňajky. Posledným tipom sú hotové balené croissanty s čokoládovou náplňou. Tie tvojho kamoša zachránia nielen ako extrémne rýchle raňajky, ale tiež ako chutná desiata plná energie či ľahký olovrant.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Mikina nepatrí k papučovej kultúre: Máme pre teba 7 must-have kúskov na každý deň!

Test ovsených kaší s malinovou príchuťou

Test čokoládových croissantov

Veríme, že si v našom mikulášskom ťaháku našiel tie najlepšie veci do balíčka. 

Pripravuješ 6. decembra mikulášske balíčky?

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame