Mikina nepatrí k papučovej kultúre: Máme pre teba 7 must-have kúskov na každý deň!

dievča v mikine

Mikiny sú extrémne cool (Zdroj: Unsplash/Pasha Chusovitin)

#Mikina nemusí znamenať nudný outfit. Je to príjemný a comfy kúsok, ktorý ťa zahreje a často aj zachráni, keď nevieš, čo na seba. Čo je ešte lepšie, v dnešnom svete sa nedelia na dámske a pánske. Môžeš ju pokojne uchmatnúť frajerovi a nebude to vyzerať divne. 

S kapucňou alebo bez?

Večná dilema milovníkov mikín – či nie? My jednoznačne preferujeme kúsky s kapucňou, ktoré poskytnú super komfort počas chladnejšieho počasia. Problém niekedy nastáva, ako nosiť kapucňu s vetrovkou či kabátom. Ani to však nie je problém. Ak zvolíš oversized strih a kapucňu prehodíš navrch, bude to vyzerať efektne. Navyše, nemusíš riešiť starosti s čiapkou, pokrývku hlavy máš pri škaredom počasí vlastne vybavenú.

mikina s kapucňou
Mikina s kapucňou (Zdroj: Pinterest/Le Fashion)

Kreslené potlače

Potlač v štýle animákov či komiksov je opäť trendom, teda čo sa sveta mikín týka určite. Tento kúsok odevu je určený pre ľudí, ktorí sa neboja názoru iných či pohŕdavých pohľadov. Ak patríš k skupine, ktorá sa nebojí vyjadriť svoj štýl oblečením, choď do toho!

Výrazné kreslené prvky, textové bubliny, popisky či heslá, ale aj komiksové čierne obrysy útvarov a prvkov – toto všetko je dovolené. A čím farebnejšie, tým lepšie!

Sladké 90-tky

Vintage potlače a štýl ako z 90. rokov? Áno, prosím! Takéto mikiny sa vyznačujú hlavne znakmi klubov, hrubými nápismi, typickým písmom a rokmi, prípadne názvami miest. My tento trend jednoznačne milujeme. Prehrab skrine rodičov, možno objavíš niečo originálne. 

Ak túžiš po originalite, no nič si doma nenašiel, skús nabehnúť do sekáčov. Staré dizajnovky, ktoré spopularizoval poslednou dobou TikTok, tam na teba určite nedočkavo čakajú!

Dominika Mirgová v mikine
Mikina v štýle 90. rokov (Zdroj: Instagram/dominikamirgovaofficial)

V duchu gotiky a punku

Gotický štýl nie je neznámou ani v roku 2023. Tento trend posilnil aj boom okolo Wednesday. Na tieto modely mikín musí mať človek chuť. Kúsky mávajú zvláštne kapucne, ktoré sú inšpirované mystickou tematikou. Mikiny mávajú tmavú farbu, doplnené sú o komplikované vzory, symboly či mýtické bytosti. Nechýbajú ani kostry či lebky. Máš odvahu?

Návrat výšiviek

Vyšívané kúsky, ktoré majú zdobenie nielen na chrbte, ale dokonca aj na kapucni či rukávoch, sú horúcim trendom tohto roka. Návrhy nemusia pôsobiť vôbec preplnene – výšivky sú jemné, jednoduché a sofistikované, vďaka čomu mikina nevyzerá gýčovo, ale skôr luxusne. Vyšité na nich môže byť naozaj čokoľvek – logá značiek, citáty či ornamenty.

Ručné kresby

Hand-drawn art, čiže ručné kresby majú v tejto sezóne tiež zelenú! Dávajú mikinám spontánny neformálny vibe. Často sú výsledkom spolupráce nejakého umelca so známou značkou. Zvoliť môžeš nedokonalé organické línie, abstraktné kresby, ale takisto ručne písané mottá či texty. Ak máš chuť a dosť času, pokojne si takúto mikinu môžeš vyrobiť sám!

Spomienkové kúsky

Mikiny, ktorými si budeš každým nosením pripomínať obľúbený film alebo interpreta. Je len na tebe, čo si vyberieš – niektoré kúsky vyobrazujú známe seriály, filmy a kapely. Nájdeš ich aj vo fast fashion reťazcoch, iné sú súčasťou merchandise interpretov.

Merch v podobe mikiny môže byť príjemnou spomienkou na koncert, kde si si ju kúpil. Mnohé z nich interpreti už v súčasnosti navrhujú tak, aby boli nositeľné aj na bežný deň.

Aký typ mikiny je tvoj naj?

Sleduj náš Instagram 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame