Appka, ktorá sama ráta príklady? Spoznaj aplikácie, ktoré ti uľahčia online výučbu každého predmetu!

Tieto aplikácie ti uľahčia online výučbu

Tieto aplikácie ti uľahčia online výučbu (Zdroj: Unsplash/XPS)

#Či už si žiakom základnej, strednej alebo vysokej školy, pravdepodobne už nejaký čas zažívaš online výučbu. Je nutné uznať, že má pár výhod. Môžeš si dlhšie pospať, nemusíš cestovať a pedagógov si vypočuješ aj z pohodlia postele. Nech je, ako chce, nevýhody hravo prevýšia to, čo je na ňom dobré.

Nestabilné internetové pripojenie, slabá interakcia vyučujúceho so študentami či slabá pozornosť pri preberaní látky. To sú len niektoré z nich. Existujú však aplikácie, ktoré ti ju pomôžu uľahčiť. Ak si slabší v matematike, potrebuješ vytvoriť pútavú prezentáciu či nevyhnutne vyhľadávaš doučovanie z cudzieho jazyka, čítaj ďalej!

myHomework

Nie si organizačný typ? Appka myHomework je pre teba ako stvorená. Sľubuje vytvorenie jednoduchého študentského plánu, ktorý je hračka upravovať. Časy svojich prednášok, testov, úloh či iných povinností si podľa dátumu a času nahodíš do systému , ktorý ťa pred danou činnosťou vopred upozorní. A to najlepšie – aplikácia je zadarmo.

V neplatenom balíčku dostaneš na výber zo 60 rôznych dizajnových tém, widget na plochu, ale aj možnosť uploadu fotiek. Je možné si myHomework predplatiť aj premium za 4.99€ na mesiac, pričom okrem fotiek môžeš nahrávať súbory všetkého druhu, možnosť prepojenia kalendáru s Google či import samotnej domácej úlohy.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
Naplánuj si svoje štúdium s appkou myHomework (Zdroj: Screenshot/myHomework)

Evernote

Evernote ponúka v prvom rade interakciu s inými, už nainštalovanými aplikáciami. Vie prepojiť tvoj Gmail, Drive či Slack. Funguje to tak, že ti stačí Evernote prepojiť s appkami, ktoré často využívaš a všetky ich potom nájdeš v samotnej materskej aplikácii. Ak potrebuješ ísť na Teams, Gmail, Slack, Drive alebo Skype, všetko nájdeš v Evernote.

V praxi by sa dala táto appka vysvetliť nasledovne: predstav si, že máš veľa súborov, ktoré musíš samostatne otvárať. Daj si ich ale do jedného priečinku -Evernote, a po jeho otvorení vidíš informácie zo všetkých. Ak nerád otváraš viacero kariet na prehliadači alebo aplikácii v mobile, Evernote ti zaručí, že už to nikdy nebudeš musieť robiť.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
Uľahči si prístup vďaka Evernote (Zdroj: Screenshot/Evernote)

PhotoMath

Teraz si na svoje prídu najmä odporcovia čísiel. PhotoMath sa môže právom pýšiť najsťahovanejšou aplikáciou na internete v oblasti učenia matematiky. Stiahlo si ju už 220 miliónov ľudí a mesačne vyriešia takmer 3 miliardy príkladov. To sú čísla, ktoré je určite nutné vyzdvihnúť.

Ako môže fungovať spojenie fotky a matematiky? Jednoducho si ju stiahni do mobilu a sleduj to čaro. Nasnímaj foťákom napísaný príklad a appka ti ho vyráta – triviálne. Okrem prepracovanej kalkulačky, ktorá dokáže rozpoznať aj písané písmo, ňou vyrátaš aj zlomky či rovnice. Novinkou sú aj grafy fungujúce vďaka grafickému vizualizéru.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
Problémy s matikou za teba vyrieši PhotoMath (Zdroj: Screenshot/PhotoMath)

Duolingo

Je možné, že Duolingo už poznáš. Táto aplikácia je síce vhodná pre každého, prepadneš jej najmä pri štúdiu na bilingválnom gymnáziu, na výmennom pobyte či na Erasme. V podstate ide o vyučovanie cudzieho jazyka hravou formou a nezáleží na tom, či si prvák na základke alebo štvrták na výške.

V ponuke sa aktuálne nachádza viac ako 35 jazykov, ktoré môžeš študovať úplne zadarmo. Z Európskych krajín tu nájdeš každý úradný jazyk, takže tieto vedomosti využiješ aj neskôr na dovolenke. Vyučuješ sa kedy chceš, a to formou slovnej zásoby, fráz, časovania či stupňovania. Navyše z každej sféry života.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
Duolingo je pre tých, čo sa chcú naučiť cudzí jazyk (Zdroj: Screenshot/Duolingo)

Quizlet

Quizet je aplikácia podobná Duolingo, zameriava sa však na všetky predmety, nie len na cudzie jazyky -tie sú však rovnako v ponuke. Pomôže ti aj v oblasti fyziky, umenia, matematiky, psychológie a mnohých iných. Poznámky si v ňom vytváraš sám a na základe nich sa postupne učíš.

Výhody v nej nájdu aj samotní učitelia. Vďaka Quizletu majú možnosť zakladať triedy, kam poznámky vložia a vytvárať z týchto poznámok aj testy. Vývojári sa pýšia faktom, že 90 % používateľov tejto aplikácie majú preukázateľne lepšie študijné výsledky. Študenti si taktiež pochvaľujú jednoduché rozhranie a čuduj sa svete, aj postupnú návykovosť.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
O level vyššie s učením ťa dostane Quizlet (Zdroj: Screenshot/Quizlet)

Kahoot!

Veľmi známa a obľúbená platforma Kahoot! je skvelou voľbou, ak potrebuješ vytvoriť kvíz na tvoju prezentáciu. Je jedno, či si študent, alebo učiteľ. Mimoriadne populárny Kahoot! si získal obľubu miliónov používateľov a osobne ho využívam aj ja, ale aj profesori na mojej univerzite.

Jednoducho sa s ním narába a kvízy, ktoré vytvoríš, si pokojne môže zahrať celá trieda a to pokojne aj online. Trieda sa prihlási vygenerovaným heslom a administrátor kvíz spustí. Na tvojej zdieľanej obrazovke sa ukáže otázka s rôznymi odpoveďami a ostatní hádajú. Mimochodom, zvučka Kahootu! je veľmi návyková.

Tieto aplikácie ti zaručene uľahčia online výučbu
Kahoot! vytvorí jednoduchý a dostupný kvíz (Zdroj: Screenshot/Kahoot!)

Našiel si niečo, čo sa ti hodí? Daj nám vedieť do komentára!

Zdroj: hashtag.sk, Apple Store, Obchod Play
Odporúčame