Čitateľský denník: Najdôležitejšie dielo stredovekej literatúry: Zostúpime do samotného Pekla

Božská komédia. (Zdroj: Gettyimages)

#Dielo, ktorým sa budeme dnes zaoberať, Božská komédia, je opäť jednou z dôležitých literárnych pamiatok západného sveta, pomocou ktorého zostúpime až do samotného Pekla. V diele sa totiž nachádzajú odkazy na Peklo, ale aj na Očistec či Raj a ide o jedno z najdôležitejších diel stredovekej literatúry.

Tento unikát napísal známy autor Dante Alighieri, ktorý sa narodil v meste umenia vo Florencii v Toskánsku. Dante je považovaný za otca talianskeho jazyka, pretože hoci väčšina diel bola v tom období písaná v latinčine, Dante svoje dielo napísal v taliančine. Aj preto je kniha Božská komédia tak vzácna. Chceš vedieť viac o tejto knihe? Vypočuj si náš dnešný podcast.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Túto epizódu Schooltagu ti prináša Trenčianská univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Trenčianska univerzita je mladá univerzita v obľúbenom študentskom meste s jedinečnou atmosférou.

Ver tomu, že si vyberieš z pestrej palety študijných programov od personálneho manažmentu, strojárskych technológií a materiálov, dizajnu, až po zdravotníctvo či politológiu. Viac info o prihláškach a jednotlivých programoch nájdeš na tnuni.sk/aktuality.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame