Naplánuj si výlet na rozhľadňu: Nová slovenská appka Rozhliadni sa je senzáciou, má už desaťtisíce stiahnutí

výhľad

Nová appka Rozhliadni sa uľahčí rozhodovanie, kam ísť s partiou na výlet (Zdroj: Unsplash/drew saurus)

#Slovenskí vývojári zo štúdia brainit.sk, stojaci za úspešnými projektami ako Národná linka na pomoc deťom či Kam do mesta, prinášajú novú mobilnú aplikáciu Rozhliadni sa. Ak rozmýšľaš, kam sa nabudúce vydáš na výlet, alebo sa jednoducho nevieš rozhodnúť medzi viacerými miestami, appka ti v tejto dileme zaručene pomôže.

Plánovanie výletov nebolo jednoduchšie

Ihneď ako Rozhliadni sa otvoríš, dostaneš možnosť zapnutia GPS. Appka vie zistiť tvoju aktuálnu polohu a dostane ťa do diania v tvojom okolí. Samotný koncept je založený na mape Slovenska, na ktorej sú umiestnené rozhľadne. V čase písania tohto článku ich tam nájdeš zhruba 200, toto číslo sa ale časom bude určite navyšovať.

Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa
Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa (Zdroj: Screenshot)

Hlavné menu v aplikácii nenájdeš. Navigácia obsahuje štyri základné úkony. Prvým z nich je domovská stránka, na ktorej nájdeš najbližšie rozhliadne z tvojho okolia, samozrejme, za predpokladu, že si aktivoval GPS. Scrollovanie týmito ponukami na výlet sa môže zdať nekonečné, môžeš to však zmeniť – k tomu sa dostanem neskôr.

Druhou ponukou v navigácii je mapka Slovenska. Tá funguje vďaka spoločnostiam Google a Freemap Slovakia. Rozhľadne nájdeš aj v tejto mapke, a to presne na miestach, na ktorých sa nachádzajú. Tak ako v každej dobrej appke, ani tu nechýba vyhľadávanie. Search bar funguje rôznorodo, môžeš vyhľadať mesto, vrch či samotný názov rozhľadne. Obľúbené miesto na odpočinok si nájdeš aj bez toho, aby si ho vôbec poznal.

Poslednou možnosťou je samotné pridanie rozhľadne, ktorá sa ešte v ponuke nenachádza. Tlačidlo + ťa presmeruje na formulár a po jeho vyplnení sa vývojári pustia do vzniku novej ponúkanej rozhľadne. To však stále nie je všetko. O samotných oblastiach sa vieš dozvedieť oveľa viac, ako ti ponúka samotná navigácia.

Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa
Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa (Zdroj: Screenshot)

Zistíš doslova všetko

Po rozkliknutí jednej z rozhľadní dostaneš kompletné info o samotnej stavbe, okolí, ale aj trase. Zistíš tiež náročnosť výstupu, čo môže byť pre teba alebo tvoju partiu rozhodujúcim faktorom. V ponuke sú aj informácie o dĺžke výstupu – v podobe kilometrov aj minút, prevýšenie, názov autobusovej zastávky, odkiaľ výstup začína, ale aj vhodnosť pre cyklistov či matky s kočíkmi.

Informovaný si aj o samotnej oblasti a stavbe. Samozrejmosťou pri každej rozhľadni je úplný detail trasy, pohorie, v ktorom sa nachádza, nadmorská výška, ako aj výška stavby či rok konštrukcie a krátky popisok. Zvoliť si môžeš aj možnosť zobrazenia na mape alebo dokonca navigáciu k najbližšiemu parkovisku, respektíve k samotnej rozhľadni. Aplikácia je informačne naozaj na profesionálnej úrovni.

Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa
Screenshot z aplikácie Rozhliadni sa (Zdroj: Screenshot)

Stiahni si appku Rozhliadli sa aj ty

Vývojári mysleli na všetkých. Aplikácia Rozhliadni sa je dostupná na zariadenia Android aj iOS. Býva pravidelne aktualizovaná a vývojári z brainit.sk neustále pracujú na jej zlepšení a aktuálne sa nachádza na 1. mieste v kategórii cestovanie a miesta. Nezruinuje ani tvoj telefón, keďže inštalačka má len 6 Mb, nakoľko všetko v nej funguje pomocou internetu.

Osobne aplikáciu naplno využívam a zatiaľ som nepostrehol jedinú chybu. Aj keď niekedy nájdem chýbajúce info o výstupe pre cyklistov, je jednoduché ho doplniť pomocou spomínaného formulára. Vývojári nechávajú drobné vecičky aj na používateľov, a preto je pekné, že je to vlastne aplikácia od nás pre nás. Tak neváhaj, stiahni si ju aj ty a daj nám do komentáru vedieť, ktorú rozhľadňu navštíviš,cestuj ako prvú.

Zdroj: hashtag.sk, Google Play, Rozhliadni sa
Odporúčame