Dominika sa stala študentkou Nexteria Leadership Academy: Nikdy som nestretla toľko šikovných, ambicióznych a zapálených ľudí

Nexteria Leadership Academy

Študenti Nexteria Leadership Academy sú ambiciózni a nadšení ľudia (Zdroj: Nexteria Leadership Academy)

#Rozvojový program Nexteria Leadership Academy odštartoval už 14. ročník. Prváčky a prváci strávili začiatkom septembra tri dni plné spoznávania, zábavy a dobrej nálady. Ako prebiehal kick-of meeting a aký je to pocit byť študentom NLA? Spýtali sme sa Dominiky Bodorovej, študentky prvého ročníka Nexteria Leadership Academy.

Kick-off meeting nových študentov a študentiek

Úvodné stretnutie študentov prebiehalo na Klepáči na bratislavskej Železnej studienke. Spolu 42 mladých a odhodlaných ľudí malo príležitosť sa počas troch dní vzájomne spoznať, namotivovať a odštartovať spoločný semester.

Ako si si užila kick-off meeting?
Kick-off meeting bol skvelý. Bolo to naše prvé stretnutie so spolužiakmi. Mali sme mnoho príležitostí postaviť pevné základy vzťahov, na ktorých budeme najbližšie tri roky stavať. Strávili sme spolu tri intenzívne a programom nabité dni, z ktorých som si odniesla množstvo zážitkov, úsmevných spomienok, hĺbavých rozhovorov aj nových priateľstiev.

Rozvojový program Nexteria Leadership Academy odštartoval už 14. ročník (Zdroj: Nexteria Leadership Academy)

Čo sa ti najviac páčilo? Z ktorej aktivity si odnášaš najviac spomienok?
Najviac ma bavili aktivity, kde sme mali príležitosť pochopiť, aká dôležitá je spolupráca a dôvera v tíme. Pred kick-offom sme boli banda vybraných prvákov v Nexteria Leadership Academy, po kick-offe sme sa stali tímom, priateľmi, komunitou. Povedala by som, že nešlo ani tak o konkrétne aktivity, ako o emócie a ľudí, s ktorými sa mi tieto aktivity spájali.

Aký máš pocit z nových spolužiakov?
Ak by ste sa opýtali akéhokoľvek študenta NLA, čo je na Nexterii najlepšie, povie, že komunita. Ja osobne som za celý svoj život nestretla také množstvo šikovných, ambicióznych a zapálených ľudí ako v Nexterii. Mám spolužiakov z rôznych odvetví, podnikateľov, lekárov, informatikov, manažérov či ekonómov. Najúžasnejšie na tom celom je, že práve rôznorodosť a odlišnosť nás spája.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček 15 najvyšších budov sveta: Vidieť svet z týchto miest skutočne stojí za to!

Na každého v Nexterii sa pozerám s dvoma otázkami: čo sa môžem od tohto človeka naučiť? A čo ho môžem naučiť ja? V Nexterii som našla svoju krvnú skupinu – a keďže som AB+, je nás vo svete naozaj málo (smiech). Spoznala som ľudí s podobnými hodnotami, ktorí vytvárajú komunitu s bezpečným priestorom. Pri mojich spolužiakoch sa cítim veľmi dobre.

Mladí ľudia mali príležitosť vzájomne sa spoznať, namotivovať a odštartovať spoločný semester (Zdroj: Nexteria Leadership Academy)

Prečo si sa rozhodla prihlásiť do NLA? Čo sa ti najviac páči na tomto programe?
Do NLA som sa hlásila kvôli rozvoju. Práve pri spustení prihlasovania som bola v štádiu, keď som nevedela, ktorým smerom sa v živote pobrať. Tak som sa začala zaujímať o osobnostný rozvoj a rast, hľadanie seba samej a sebaspoznávanie. Dovolím si tvrdiť, že ma Nexteria zasiahla v správnom čase na správnom mieste, keď som ju najviac potrebovala.

Prvá aktivita, ktorej som sa zúčastnila, boli promócie tretiakov. Tí práve končili v NLA. Na evente bolo bezmála 200 ľudí. Nešlo mi do hlavy, ako je možné, že sa stretli dve stovky takých skvelých ľudí, ktorí na sebe pracujú a zlepšujú svoje okolie. Bola som zvyknutá na neustále sťažovanie sa, výhovorky, hundranie, aké je všetko zlé. A zrazu som bola obklopená ľuďmi, ktorí mali úplne iné nastavenie mysle. Presne v tom momente som si uvedomila, že som na správnom mieste.

Na ktorú aktivitu počas štúdia sa najviac tešíš?
Najviac sa teším na môj prínos v rámci vlastného projektu. Zatiaľ nemám úplne definovanú predstavu, čomu sa budem venovať. Ale veľmi rada by som sa nejakým spôsobom vrátila k deťom a mládeži, ktorej som sa v rámci skautingu venovala počas základnej a strednej školy. Všetko je však otvorené a zatiaľ sa tým príliš nezaťažujem.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ísť na výšku alebo nie? Toto je 7 dôvodov, ktoré ti pomôžu v rozhodovaní

Aktuálne sa veľmi teším na Guide program. Je to časť štúdia, v ktorej dostanete kouča alebo mentora. Ten vám pomáha s otázkami, s ktorými sa momentálne trápite. Sú to veľmi skúsení odborníci, ktorí nám jednoznačne majú čo odovzdať.

Starší študenti považujú Guide program za veľmi prínosnú časť NLA, pretože im postavil mantinely a pomáhal nespadnúť z cesty, ktorou sa vydali. Keďže aktuálne riešim jeden menší projekt, verím, že s pomocou Guide sa mi podarí dotiahnuť ho do úspešného konca.

Aké je to byť študentom NLA?
Štúdium v NLA je zatiaľ najlepšia vec, ktorá sa mi stala. Keď som sa po strednej prisťahovala do Bratislavy, nikoho som tu nepoznala a mala som okolo seba naozaj malý okruh ľudí. So štúdiom v NLA sa však všetko zmenilo. Zrazu som bola obklopená úžasnými, pozitívnymi ľuďmi a zmysluplne využívala svoj voľný čas.

Celé to vygradovalo príležitosťou stážovať v oblasti marketingu. Tu som sa dostala do kontaktu s ľuďmi, ktorí to v živote dotiahli (a stále doťahujú) veľmi ďaleko. Majú neskutočne veľa skúseností, ktoré mi ochotne odovzdávajú. Vybudovala som si okolo seba taký okruh ľudí, ktorý ma motivuje pracovať na svojich cieľoch, zlepšovať sa a napredovať.

Prečo by si ho odporučila druhým?
Ako som už spomínala, NLA ma zasiahla v správnom čase, práve vtedy, keď som ju tak veľmi potrebovala. Som nesmierne rada, že môžem namiesto večerov v krčme byť na kurzoch a workshopoch, namiesto brigády v supermarkete pracovať na reálnych projektoch, namiesto scrollovania sociálnych sietí čítať literatúru, ktorú mi odporučili spolužiaci.

Nexteria Leadership Academy odporúčam všetkým, ktorí chcú viac ako len život priemerného vysokoškoláka. Všetko začína a končí pri ľuďoch – akými ľuďmi sa obklopuješ, taký si koniec koncov aj ty. Buď ťa ťahajú hore alebo dole. Najlepšie na tom celom je, že si vždy môžeš vybrať cestu, ktorou sa poberieš. Garantujem ti, že NLA je skvelým odrazovým mostíkom do sveta schopných a úspešných ľudí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Petra je výraznou osobnosťou českého marketingu: Konkurencia v Prahe je obrovská, na Slovensku to však nie je o nič jednoduchšie
Dominika Bodorová je študentka L1 prvého ročníka Nexteria Leadership Academy (Zdroj: Nexteria Leadership Academy)

Čo je Nexteria Leadership Academy (NLA)

NLA je 3-ročný program pre aktívnych maturantov a vysokoškolákov, ktorý prebieha v Bratislave. Počas jedného semestra absolvuješ kurzy, workshopy, diskusie a networkingové akcie. Okrem toho budeš pracovať na reálnom projekte a mať stretnutie s mentorom.

Kurzy a workshopy sú zamerané na tri oblasti:

  • sebapoznanie a sebadôvera
  • manažment a líderstvo
  • vlastný projekt

Aktivity prebiehajú približne dvakrát týždenne večer a dva- až trikrát za semester cez víkend v Bratislave.

Za kurzy, diskusie, prax budeš postupne získavať body. Na zvládnutie NLA potrebuješ minimálne dosiahnuť 75 % bodov za semester. Po 3 rokoch štúdia ťa čakajú slávnostné promócie, na ktorých ti bude udelený diplom a staneš sa súčasťou alumni komunity.

Viac informácií nájdeš na https://nexteria.sk/nla/.


Schooltag, to sú zaujímavo spracované podcasty stredoškolských predmetov, ale aj tipy na učenie.

 

Odporúčame