Čitateľský denník: Najlepší dramatik francúzskej komédie: Ukáže ti, akú moc majú peniaze

Najlepší dramatik francúzskej komédie

Najlepší dramatik francúzskej komédie. (Zdroj: Gettyimages)

#Moliére mal byť právnikom, ťahalo ho to však k divadlu. Napokon sa rozhodol nasledovať volania svojho srdca a dnes je považovaný za najlepšieho dramatika a autora francúzskej komédie. Jeho najznámejším dielom je pritom Lakomec, ktorý ti ukáže, akú moc majú v skutočnosti peniaze.

Hlavnou postavou je Harpagon, lakomec, paranoidný a strašný človek, ktorému záleží len na peniazoch a jeho truhlici toliarov. Pre peniaze je ochotný zapredať aj šťastie svojich dvoch detí, Kleanta a Elizy, ktorým vybral partnerov na základe majetku. Avšak, čuduj sa svete, súrodenci sú zamilovaní do niekoho iného a voľba ich otca sa im veľmi nepáči. Kleant otca navyše ani veľmi nerešpektuje a nemá ho rád. Aj Eliza otcom pohŕda. To je rodinka, čo? Viac sa dozvieš v našom podcaste.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Tento podcast ti prináša Univerzita Komenského. Vyber si ešte dnes svoj budúci študijný program UK! Deadline prihlášok a ďalšie informácie nájdeš na stránke zaziden.uniba.sk.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame