#7 Vieme, čo najhoršie si Slováci našli pod stromčekom a aj ako spojiť dejepis a počítačové hry

Photo by Kira auf der Heide on Unsplash

#Každý týždeň ti pod názvom #7 prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok. Pozrieme sa teda na to, čo pre teba naša redakcia pripravila a čo si možno v posledných dňoch zmeškal.

Už tradične začneme s našou bohatou videotvorbou. Naša Marcela sa opäť vybrala s mikrofónom do ulíc, aby zisťovala odpoveď na otázku, čo najhoršie si Slováci našli pod vianočným stromčekom. A ver nám, voňavka do auta pre dievča, ktoré nemá auto, nie je ani zďaleka tým najhorším. Nechýbali sme ani na bratislavskom festivale United Movement, kde sa na workshopoch, vystúpeniach a battloch stretli (nielen) slovenskí tanečníci. A samozrejme nesmie chýbať naša pravidelná relácia RAPTAG.

Priniesli sme vám aj rozhovor s Mirom Neumannom, ktorý sa pomocou počítačových hier snaží naladiť žiaka na dané obdobie histórie a zapáliť v ňom vášeň pre dejepis. Naša Mia sa zase pozrela na tému, o ktorej sa príliš často nehovorí. Pripravila si totiž pre vás 7 brutálnych vecí, ktoré ľudí naučili rodičia, no boli im totálne nanič. Aj oni totiž čas od času robia chyby.

Pokiaľ aj ty patríš k ženám, ktoré nevedia, čo si v zime na seba obliecť, máme pre teba tradičné, no o to šmrncovnejšie riešenie. Siahni do teplom kabáte, ktorý je síce už dlhoročnou stálicou, no absolútne nič ním nepokazíš. A pokiaľ patríš k tej skupine ľudí, ktorí ešte ani teraz nemajú nakúpené darčeky, pripravili sme si pre teba 8 rád od finančných expertov. Vďaka nim tentokrát pri ich kúpe nezbankrotuješ.

Spomínaš si na značku Nokia? Výrobca telefónov bol svojho času na totálnom dne, no nakoniec sa od neho dokázal odraziť a postupne sa vrátiť do hry. Prečítaj si článok o slávnych značkách, ktoré takmer zmizli zo sveta. Boli síce na dne, ale zvládli to. A môžu motivovať aj teba. K tomu pripájame aj článok o populárnom youtuberovi Expl0itedovi. Pozri sa, ako vyzerala jeho cesta za slávou.

Na záver samozrejme nesmie chýbať kvíz. Tento týždeň nám môžeš ukázať, čo všetko (ne)vieš o ľudskej kostre. Zašli sme samozrejme aj do kina a priniesli vám recenziu na očakávaný film Vdovy, v ktorom sa ukáže, že ženy vedia byť poriadne drsné.

Nezabudni sledovať Hashtag aj na sociálnych sieťach. Obsahom ťa pravidelne zásobujeme na Instagrame, Facebooku a našom YouTube kanáli.Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne #7 sa vidíme opäť o týždeň!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame