Veľké porovnanie kombi verzus SUV: Túto novinku môžeš teraz kúpiť oveľa lacnejšie

Opel Astra Sports Tourer.

Nový Opel Astra Sports Tourer. Zdroj: Opel

#Plánuješ kupovať nové auto a rozmýšľaš nad tým, či sa ti viac oplatí kombi alebo SUV? Poradíme ti, čo všetko by si mal zvážiť a dostaneš aj tip na zaujímavý model, ktorý stojí za pozornosť.

Rozdiely vo veľkosti kufra a priestrannosti interiéru

Zvyčajne platí, že kombi má väčší a praktickejší kufor ako porovnateľne veľké SUV. Karoséria kombi má o niečo dlhší zadný previs a kufor tak môže byť dlhší. Zároveň nemusí byť karoséria robustná ako v prípade SUV, tým pádom menej miesta pohltia kovové výstuže a kryty. Celkový objem kufra je preto väčší.

Podobne je to s priestrannosťou interiéru, hlavne na zadných sedadlách. Autá s karosériou kombi mávajú zvyčajne dlhší rázvor ako SUV-čka – vzdialenosť medzi osou zadných a predných kolies. To znamená, že pasažieri na zadných sedadlách majú viac miesta na nohy.

Zapamätaj si: Výhodou áut s karosériou kombi je aj to, že nakladacia hrana kufra je umiestnená nižšie. To oceníš hlavne pri nakladaní väčších a ťažších predmetov, napríklad detského kočíka – nebudeš ho musieť zdvíhať tak vysoko ako v prípade SUV.

Výhľad z auta je iný

Hovorí sa, že z SUV-čka je lepší výhľad ako z kombi. To je v niektorých ohľadoch pravda – tým, že sedíš vyššie, máš automaticky trochu lepší prehľad o okolitej premávke. Je tu aj jedna menšia nevýhoda. Karoséria SUV modelov je celkovo mohutnejšia. Má hrubšie stĺpiky, masívnejšiu prednú kapotu a veľakrát je aj širšia ako v prípade kombi.

V konečnom dôsledku tak môže byť jazdenie s SUV-čkom v mestskom prostredí o niečo náročnejšie ako jazdenie v kombi. Samozrejme, všetko záleží od konkrétneho auta. Ak je pre teba podstatný výhľad z interiéru, najlepšie bude, keď si daný model vyskúšaš na vlastnej koži.

Nižšia spotreba paliva

Ako by sa dalo čakať, autá s karosériou SUV majú spravidla o niečo vyššiu spotrebu ako kombi. Výhodou kombíkov je, že sú nízke a majú nižší odpor vzduchu. Zároveň nie sú tak mohutné, majú o niečo menšiu hmotnosť, ktorá tiež významným spôsobom vplýva na spotrebu paliva.

Vedel si napríklad, že autá s karosériou kombi majú často aj o viac než 1 liter na 100 kilometrov menšiu kombinovanú spotrebu ako porovnateľne veľké SUV? Na dlhších trasách môžeš ušetriť financie za pohonné hmoty. A to vždy poteší.

V čom sa líšia jazdné vlastnosti?

Autá s karosériou SUV majú kvôli vyššej hmotnosti obvykle o niečo dlhšiu brzdnú dráhu ako kombi a horšie zrýchľujú. Všetko závisí od výkonu motora a veľkosti bŕzd. V každom prípade, kombi majú zvyčajne lepšie jazdné vlastnosti v zákrutách. Dôvodom je nižšie položené ťažisko a karoséria sa prirodzene menej nakláňa.

Nové štýlové kombi: Opel Astra Sports Tourer

Hľadáš moderné kombi, ktoré je štýlové, bezpečné, priestranné, nabité špičkovými technológiami a pri jazde ti vyčarí úsmev na tvári? Určite by si mal spoznať horúcu novinku – Opel Astra Sports Tourer. Tento model získal prestížne ocenenie Reddot winner 2023 car design. 

Astra Sports Tourer má sebavedomý dizajn s výraznými črtami a charakteristickou prednou maskou Vizor s elegantne zapracovanými LED svetlometmi. Modernému interiéru dominuje prístrojový panel Opel Pure Panel. O dokonalý komfort sa postarajú sedačky s certifikátom AGR, navrhnuté s dôrazom na zdravie chrbta.

Do priestranného kufra so základným objemom až 597 litrov sa pohodlne zbalíš aj na dlhšiu dovolenku. Maximálny objem je až na úrovni 1 634 litrov.

Opel Astra Sports Tourer.
Nový Opel Astra Sports Tourer. Zdroj: Opel

Široký výber motorov a špičkové technológie

Astra Sports Tourer je dostupná s benzínovými motormi s objemom 1,2 litra, naftovým motorom s objemom 1,5 litra, ale aj v hybridnej a 100 % elektrickej verzii. Môžeš si tak zvoliť pohon, ktorý ti najviac vyhovuje. Spotreba sa pohybuje na úrovni od 4,3 do 5,7 litra na 100 km a plug-in hybridná verzia má spotrebu iba 1,1 litra na 100 km. Model je k dispozícii vo verzii Edition, GS a Ultimate.

Ponúka ti aj mnoho skvelých technológií. Ide napríklad o špičkový multimediálny systém, možnosť bezdrôtového nabíjania telefónu, revolučné pixelové LED svetlomety či projekčný displej Intelli-hud. Súčasťou je adaptívny tempomat, bezkľúčový prístup, kamerový systém s HD rozlíšením a ďalšie asistenčné systémy. Svoje auto si môžeš vyskladať podľa vlastných predstáv.

Nakonfiguruj si svoju Astru Sports Tourer

Získaj nový model oveľa lacnejšie

Chceš si novú Astru Sports Tourer vyskúšať na vlastnej koži? Potom nepremeškaj Dni Astry, ktoré prebiehajú len počas apríla. Vyplň krátky formulár, zarezervuj si svoju testovaciu jazdu a automaticky budeš zaradený aj do súťaže o Astru Sports Tourer na víkend. Navyše teraz môžeš novú Astru získať oveľa lacnejšie – a to už za cenu hatchbacku.

Viac o novej Astre Sports Tourer

Dni Astry.
https://www.dni-astry.sk Opel Astra Sports Tourer si môžeš rezervovať na testovaciu jazdu. Zdroj: Opel

Advertoriál pripravený v spolupráci s Opel.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame