Zahreje či dodá šmrnc: Kabát je dlhoročnou zimnou stálicou a inak tomu nie je ani túto sezónu

Foto: Matthew T Rader/Unsplash.com

#V zime je dlhý kabát jedinečným kúskom, pretože ním nič nemôžeš pokaziť. Počas  mrazov ti poskytne dostatok tepla, no zároveň s ním vytvoríš skvelý trendy look.

Dlhý kabát je trendy

Momentálnym hitom je dlhý kabát, ktorý siaha až po lýtka. Veľakrát ale nie je príliš praktický, preto radšej voľ jeho kratšiu variantu. Môžeš si ho obliecť len tak do mesta na nákup s kamoškami či na rande do divadla.

Dôležité je vedieť ho dobre skombinovať. Ak miluješ športovejšie oblečenie, obuj si k nemu masívne čižmy či snehule, obleč si rifle a huňatú čiapku. Elegantnejší outfit vytvoríš napríklad s čiernymi čižmičkami na podpätku, priliehavými nohavicami cigaretového strihu a baretkou. Dolaď k nemu kabelku a všetkým ukáž, aký módny duch v tebe drieme!

Farebný kabát

Neboj sa siahnuť po bláznivých a podmanivých farbách. Nikto nepovedal, že kabát musí byť striktne čierny alebo biely. Nápadná tyrkysová, žiarivá oranžová, oslnivá žltá, cukríková ružová… Na výber máš naozaj zo širokej škály farieb. Dbaj na to, aby tento farebný kabát tvoril dominantný prvok tvojho outfitu. Nič však nepokazíš, ak si nemu oblečieš niečo v podobnej žiarivej farbe, mala by si však tieto tóny dobre zladiť. 

Inšpirovať sa môžeš napríklad týmito outfitmi z Instagramu:

Biely & béžový

Neboj sa vybehnúť do ulíc od hlavy po päty v bielej farbe. Budeš pôsobiť nežným dojmom a pritom všetkým ukážeš, že si jedinečná i nesmierne šik. K béžovému kabátu sa najviac hodí sivá, hnedá či čierna. Aby si však svoj outfit rozbila, zober si nejaký farebný prvok, napríklad kabelku, čiapku alebo čižmy.

https://www.instagram.com/p/BqilL6uBiFm/

https://www.instagram.com/p/Bqjw-2FHHbO/

Čierny & šedý

Tieto farby zimného kabátu by mala mať povinne každá jedná z nás v skrini. Sú elegantné, no pritom jednoduché a nesmierne ľahko sa kombinujú. Hodia sa ku všetkému, môžeš ich doladiť bláznivými farbami či výraznými doplnkami. Obleč si ho na ples k šatom, k dlhej sukni s výrazným opaskom alebo k úzkym nohaviciam cigaretového strihu. Túto sezónu je veľkým hitom káro, takže tento trend určite premietni aj na svojom zimnom kabáte. Rozhodne si zaobstaraj aj zateplený trenčkot s koženými rukávmi.

https://www.instagram.com/p/Bqj452QFDpe/?utm_source=ig_embed

Odporúčame