Aj oni robia chyby: Toto je 7 brutálnych vecí, ktoré ľudí naučili rodičia, no boli im totálne nanič

Photo by Picsea on Unsplash

#Rodičia to s nami myslia dobre. Dúfajme, že žiadny rodič nechce zle pre svojho potomka. I keď… Nie všetko, čo nám vtĺkajú do hlavy, má zmysel. Vybrali sme pre vás top 7  vecí, ktoré užívateľov Redditu naučili samotní rodičia. V dospelosti však na tieto zručnosti museli „zabudnúť“.

#1 Poslúchať na slovo

Photo by Anthony Tran on Unsplash

Keď som žila pod rodičovskou strechou, robila som všetko, čo mi prikázali. Neodvrávala, vzorne si plnila všetky úlohy, no najmä – naučila som sa nemať svoj vlastný názor. Pretože vždy, keď som sa ho snažila predostrieť rodičom, bolo mi vyčítané, že papuľujem a absolútne nerešpektujem ich autoritu. Výsledok bol jasný: stala sa zo mňa zakomplexovaná dievčina. Až keď som sa osamostatnila, naučila som sa, že aj môj názor je dôležitý.

#2 Písať pravou rukou

Narodil som sa ako ľavák. No v „ťažkých“ osemdesiatych rokoch bolo písanie ľavou rukou brané ako silný hendikep. Tak som sa musel naučiť pravou. Vôbec mi to nešlo, písal som ako kocúr. Otec mi však tvrdil, že sa mám naučiť písať pravou rukou, tak ako „normálni ľudia.“ Keď som vyrástol, začal som písať ľavou. Zvládol som to absolútne bez problémov.

#3  Ostať sám a bez priateľov

Photo by Christin Hume on Unsplash

Pochádzam zo zazobanej rodiny. Rodičia ma učili, že baviť sa so spolužiakmi je pod moju úroveň. Tak som ostal bez priateľov, hoci som po nich veľmi túžil. Až v dospelosti som si našiel kamarátov, ktorí mi chýbali celú mladosť.

#4 Nepoužívať smerovky

Keď som konečne dostal vodičák, otec ma vždy bil po hlave, keď som zapol smerovky. Vraj ich používa len blbec. Vari nechcem každému naznačiť, kde idem? Absolútne mu bola ukradnutá bezpečnosť.

#5 Peniaze sú čisté zlo

Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Moji rodiča mi tvrdili, že peniaze sú čisté zlo. Preto sme žili v absolútnej chudobe. V dospelosti som musel absolvovať niekoľko psychoterapií, aby som pochopil, že peniaze sú iba nástroj nevyhnutný pre život. Nič viac, nič menej.

#6 Prehnane upratovať

Moja mama nikdy nepracovala. Stala sa z nej žena v domácnosti. Mali sme vždy teplý obed, čisté veci. To bolo fajn. Avšak mama bola priam posadnutá upratovaním. O ničom inom nevedela rozprávať. Vysávala trikrát denne a návšteve dovolila chodiť len po novinách. Tento „zmysel pre poriadok“ chcela vštepiť aj nám. Tiež mi pár rokov trvalo, kým som si k upratovaniu vytvorila zdravý vzťah a prestala tak byť otrokom dokonalej domácnosti.

#7 Jesť nezdravo

Photo by rawpixel on Unsplash

Otec zomrel ešte pred tridsiatkou. Bol extrémne obézny. Napriek tomu moja mama stále varila veľmi nezdravo. Vyrástla zo mňa poriadna guľôčka. V dospelosti som sa musela odučiť zlým stravovacím návykom a naučiť sa jesť skutočne zdravo. Postupom rokov som schudla 40 kilogramov a cítim sa vynikajúco. To sa žiaľ nedá povedať o mojej mame.

Zdroj: reddit.com
Odporúčame