Poznáš najlepšie vzdelávacie programy pre mladých na Slovensku? Objav ich a posuň sa vpred!

Spoznaj najlepšie vzdelávacie programy pre mladých na Slovensku (Zdroj: Nexteria)

#Tento článok a najmä programy, ktoré ti v ňom predstavíme, ti môžu doslova zmeniť život. Ak patríš medzi aktívnych mladých ľudí, ktorí sa chcú popri škole posúvať vpred, uisti sa, že poznáš nasledovné neziskové organizácie a ich rozvojové, vzdelávacie či kariérne programy. Za zlomok z ich skutočnej ceny vieš vďaka nim získať veci, ktoré sa ti v živote rozhodne budú hodiť – cenné zručnosti, prax na reálnych projektoch, rady od skúsených mentorov a lektorov, nové priateľstvá aj zaujímavé pracovné ponuky, stáže a množstvo iného. 

“Aby sa mladí ľudia ľahšie dostali ku kvalitným rozvojovým programom, aby zistili, že majú na výber a že sa oplatí zostať na Slovensku a meniť ho k lepšiemu, spojili sme hneď 16 skvelých neziskových programov a aktivít do praktického prehľadu. Stačí si z neho vybrať, zistiť si o nich viac a prihlásiť sa. Tieto programy vedia mladých ľudí naozaj raketovo posunúť vpred,” vysvetľuje marketingová manažérka Nexterie, Boďa Oravcová, prečo začiatkom roka 2021 vzniklo toto video, ktoré hneď prvé mesiace dosiahlo na rôznych sociálnych sieťach spolu stovky tisíc videní:

Náš tip: Počas pozerania videa si hneď zapíš názvy alebo web stránky neziskoviek, ktorých programy ťa zaujali. Následne si o nich a ich programoch zisti viac na webe a vyber si podľa toho, koľko máš rokov a v akej oblasti sa chceš rozvíjať. Nezabudni sa prihlásiť včas, programy majú zvyčajne limitovanú kapacitu a záujem o ne je každý rok veľký.


Natália sa presadila aj po škole, prepracovala sa až do známej rannej šou v televízii: Ani som nevedela, že robím konkurz!


Prečo je dobré pracovať na sebe a robiť veci navyše už popri škole?

“Mladí ľudia sa dnes obávajú budúcnosti. Majú obavy z toho, čo ich čaká, či si nájdu dobrú prácu, či sa uplatnia vo svojom odbore, či sa im podarí rozbehnúť vlastný nápad, či budú školy otvorené, … Neistota vládne vo svete mladých. A práve preto sa snažíme mladému človeku ako si ty ukázať tú správnu cestu a nájsť sa. Na Slovensku máme šikovné študentky a študentov, ktorí keď sa popri škole ďalej rozvíjajú a pracujú na sebe, dokážu skvelé veci a ničoho sa nemusia báť,” hovorí Terézia Dominika Lukáčová, Co-Founder I AMbitious a Growni.sk

Ak sa chceš aj ty na budúcnosť tešiť a nie sa z nej stresovať, pracuj na sebe už teraz. Rozvíjaj svoje zručnosti, objav svoje silné stránky, získavaj skúsenosti a prax, stretávaj sa s inšpiratívnymi ľuďmi. Dobre sa na budúcnosť priprav, vytvor si ju podľa seba. Rozvojové a vzdelávacie programy popri škole ti v tom parádne pomôžu.

Ktoré organizácie a programy sa ti určite oplatí sledovať?

  • Ak študuješ na vysokej škole:

Nexteria

Night of Chances

Teach for Slovakia

Sokratov inštitút

Kolégium Antona Neuwirtha

  • Ak študuješ na strednej škole:

I AMbitious

JA Slovensko

SDA

LEAF

Growni

DofE

Akadémia veľkých diel

  • Ďalšie zaujímavé programy a aktivity:

Lifbee Academy

Rozbehni sa!

Aj Ty v IT

Zmudri

 

 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame