Maturita klope na dvere: Ak si stratený v slovenčine a literatúre, zožeň si túto knižku

Máš pocit, že toho času už do maturity nezostáva veľa, skús sa mrknúť po tejto knižke (Zdroj: Freepik/tksonique)

#Maturita je strašiakom pre mnohých študentov. Na veľkú skúšku dospelosti sa každý pripravuje podľa svojho svedomia – jeden knihy ani neotvorí, ďalší nad nimi sedí od rána do večera. Ak si skôr ten zlatý stred, ktorý sa o tému maturity zo slovenčiny aj začal zaujímať, no máš pocit, že toho času už nezostáva veľa, skús sa mrknúť po nejakej knižke.

Vyberaj s rozumom

Publikácií, ktoré ti sľubujú dokonalú prípravu na maturitu, je na trhu nespočetné množstvo. Dôležité je zachovať chladnú hlavu a vedieť si správne vybrať – nepotrebuješ sa učiť z desiatich kníh, keď môžeš nájsť všetko potrebné v jednej, no nie?

Vďakabohu pre každého študenta, v súčasnosti si môžeš zohnať tak prepracované učebnice, že (dovolíme si tvrdiť) môžu konkurovať vlastnoručne vypracovaným poznámkam (na ktorých prípravu už, mimochodom, asi nemáš veľmi čas).

Riešenie pre oneskorených

Ak si si teda teraz uvedomil, že ti mnoho učív chýba a vďaka tomu stagnuješ na jednom mieste, hlavu hore! Kniha s názvom „Nový Slovenský jazyk – ľahká cesta k maturite“ s podtitulkom „Ťahák“ ťa doslova zachráni. Autorka Milada Caltíková túto knihu pripravila pre maturantov v roku 2022 a dovolíme si tvrdiť, že sú jej mnohí dodnes vďační…

Či si teda oneskorenec bez poznámok, alebo si len chceš svedomito zopakovať to, čo už dávno vieš, určite zbehni do kníhkupectva (prípadne si urob prieskum od bývalých maturantov, či ju niekto neposúva ďalej za zvýhodnenú cenu) a mrkni sa po tejto šikovnej knižke.

(Zdroj: Martinus.sk)

Ak ťa knižka zaujala, novučičkú si ju môžeš kúpiť TU!

Z recenzií vyberáme

„Veľmi dobrá pomôcka pre všetkých študentov, hlavne pre maturantov. Prehľadne spracované stredoškolské učivo zo slovenského jazyka. Odporúčam všetkým.“ (Majka, zákazníčka Martinus.sk)

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Martinus.sk
Odporúčame