#7: Vieme, či sa Slováci vrátili k čítaniu kníh a aj to, či by ešte spravili maturitu

Unsplash/Element5

#Každý týždeň vám prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok, pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

Končí sa marec – mesiac knihy. Tak schválne, koľko ste ich za posledné týždne stihli prečítať? My sme sa knihám venovali v marci celkom podrobne. Napríklad sme napísali, ako generácia Instagramu napomohla k návratu kníh do nášho povedomia. Okrem toho sa môžete otestovať aj v knižnom kvíze. 

Keď už sme pri umení, mnoho hercov, spevákov či iných spoločensky známych ľudí má slovenský pôvod. Niektorí sa u nás narodili, u iných to boli ich starí alebo aj prastarí rodičia. Z priehrštia celebrít sme teda vybrali 10, ktorých žilami preteká aspoň pár kvapiek slovenskej krvi.

Aj Facebook má v svojom názve knihu. Tentoraz sociálna sieť Marka Zuckerberga čelí veľkým problémom a to kvôli úniku dát. O čo v aktuálnej kauze ide? A ako zareagovali známi ľudia? 

Na trocha inej sieti sú aktívni, ako napovedá samotné pomenovanie, youtuberi. Diváci nedávno vybrali najobľúbenejšieho z nich, teda aspoň na Slovensku. Navyše, youtuboví komici Zrebný a Frlajs pripravili vtipné video, ktoré zosmiešňuje slovenských moderátorov a najmä politikov. Skrátka, na Youtube to žije.

Nezabudli sme ani na pravidelný kvíz. V tom aktuálnom sa môžete otestovať z maturitných otázok zo slovenčiny. Prešli by ste cez písomný test?

Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne sa vidíme opäť o týždeň!

Odporúčame