Knihy pre úspešnú maturitu: Pátrali sme namiesto teba a našli sme najlepšie!

Knihy pre úspešnú maturitu

S týmto zoznamom sa na ústnu maturitu pripravíš jednoznačne najlepšie (Zdroj: freepik.com/wayhomestudio)

#Písomné maturity má už hádam každý maturant úspešne za sebou. Ako sa ale pripraviť na tie ústne? V dnešnom rebríčku odporúčaní kníh si pre teba Hashtag pripravil knihy, ktoré pri tvojej príprave na druhú časť maturity rozhodne nemôžu chýbať. Nájdeš tu neodmysliteľnú klasiku, ale aj novinky, ktorých aktuálny obsah ťa prevedie skúškou života nijako inak ako úspešne!

YES!

Set kníh YES 1 a 2 je kompletnou prípravou na maturitu z anglického jazyka, ktorá je rozdelená na dve časti. Dobrou správou je, že na zakúpenie tohto dvojdielneho setu ti poskytne financie aj Ministerstvo školstva, preto neváhaj a priprav sa na svoju skúšku zodpovednosti práve s Yes-kami. Čo tieto knihy obsahujú? Okrem kompletnej gramatickej sumarizácie v knihách nájdeš aj praktické úlohy, ktoré sú dôležité pre ústnu maturitu. Nájdeš tam teda:

  • audionahrávky k časti Počúvanie s porozumením
  • prezentácie maturitných tém v PowerPointe so simulovanou ústnou odpoveďou dvoch maturantov
  • návod, ako odpovedať na ústnych maturitných skúškach
  • audionahrávky k časti Počúvanie s porozumením v testoch vo formáte mp3
  • interaktívne testy k jednotlivým lekciám
  • interaktívne maturitné testy s vyhodnotením
  • ďalšie obrázky k témam (k časti Speaking: opis obrázku)

Všetky spomenuté body sú previazané s 30 podrobne rozpracovanými maturitnými témami, ktoré sú skoncipované podľa požiadaviek maturantov. Na úrovní B2 ťa čakajú témy, ako napr. Banking and Finances, Crime and Justice, Multicultural Society and International Institutions, Learning Languages a iné.

Okrem tohto však v knihe nájdeš aj praktické cvičenia na zopakovanie gramatiky, tematickej slovnej zásoby či rečových zručností. Skvelým bonusom je aj vyše 50 videonahrávok dialogických a monologických textov, ktoré nahovorili anglickí, írski, americkí a slovenskí učitelia angličtiny.

Pozn. redaktora: Ako bývalá maturantka vnímam YES-ky ako jedno veľké must have. Je to skvelá príprava, najmä na ústnu časť maturity. V knihe nájdeš dôkladne spracované ústne maturitné témy a to je základ, od ktorého sa môžeš perfektne odraziť. Neskôr rozhoduje už len tvoja fantázia a kreativita!

YES knihy
Na kúpu tohto setu ti prispeje aj Ministerstvo školstva (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa set YES! zaujal, môžeš si ho zakúpiť priamo TU!

Maturita z matematiky

Ak maturuješ z matematiky a potrebuješ súhrnnú publikáciu, kde si precvičíš svoje znalosti, toto revidované vydanie z roku 2022 je práve pre teba! Kniha Maturita z matematiky je určená študentom gymnázií a stredných odborných škôl, ktorí chcú mať kompletné učivo z matematiky vysvetlené prehľadne a predovšetkým pohromade.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš študovať marketing? Pozri si prehľad vysokých škôl u nás aj v Česku, na prihlášku je stále čas

Nájdu tu definície a vysvetlenia pojmov, 750 ukážok vyriešených úloh a úlohy na vlastné počítanie s výsledkami uvedenými v samostatnej kapitole na konci knihy. Zbierka je zároveň skvelou prípravou na prijímacie skúšky na vysokú školu, takže ak si ju raz zakúpiš, prakticky ju využiješ rovno v dvoch zásadných udalostiach tykajúcich sa tvojho vzdelania!

Maturita z matematiky
Kniha je prípravou k maturite aj k prijímacím skúškam na VŠ (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Superjednoduchá matematika

Pri matematike ešte chvíľočku ostaneme, pretože táto novinka od vydavateľstva Príroda je niečo, čo nás skutočne zaujalo. Ako sľubuje samotný názov knihy, táto publikácia ti pomôže k bezbolestnej a skutočne jednoduchej maturite! Je podrobne a bohato ilustrovaná a ponúka ucelený prehľad všetkého, čo sa učíš alebo si sa učil na druhom stupni základnej školy a na strednej škole.

V 14 kapitolách ti celkom jednoducho a zrozumiteľne priblíži učivo od aritmetiky, cez algebru, geometriu, trigonometriu či pravdepodobnosť, až po štatistiku a postupnosti. K tomu všetkému v nej nájdeš aj širší pohľad na ďalšie súvislosti.

Vďaka atraktívnym a pritom jednoduchým schémam rýchlo pochopíš, ako matematika funguje, pri opakovaní ti zasa pomôžu kľúčové fakty, ktoré obsahujú zhrnutie jednotlivých tém. Táto kniha je jednoducho malým zázrakom a dovolíme si tvrdiť, že bohato ilustrovaná publikácia z oblasti matematiky je zriedkavým javom. Práve v tomto tkvie sila tejto knihy.

Superjednoduchá matematika
Bohato ilustrovaná príručka ťa naučí rátať (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha Superjednoduchá matematika zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Úspešná maturita, Slovenský jazyk a literatúra

Táto učebnica ti ponúkne kompletný prehľad zo slovenského jazyka, histórie literatúry, ale poskytne ti tiež cenné poznatky pri koncipovaní slohov. Kniha je vypracovaná s ohľadom na platné cieľové požiadavky na vedomosti a zručnosti maturantov zo slovenského jazyka a literatúry.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Povinná literatúra rýchlo a jednoducho: Vypočuj si krátke maturitné podcasty a hoď poznámky za hlavu

Obsah je rozdelený do troch častí: Prvá čas obsahuje teoretický prehľad jazykových rovín a dejín jazyka s myšlienkovými mapami pre upevnenie vedomostí, súčasťou sú aj didaktické testy. Druhá slohová časť zahŕňa vzorové písomné práce študentov rôznych funkčných jazykových štýlov s využitím rozličných slohových útvarov. Pri každom slohovom útvare sú uvedené základné znaky žánru, ako aj typické lexikálne a syntaktické prostriedky, súčasťou sú námety na vypracovanie vlastnej písomnej práce.

Tretia časť venovaná literatúre obsahuje stručný a výstižný historicko-spoločenský kontext literárnych dejín, znaky literárneho obdobia, umeleckých smerov, charakteristiku literárnych žánrov, výber najvýraznejších autorov a ich diel.

Pri každom literárnom období sú tematické didaktické testy. Učebnica obsahuje aj súhrnný modelový maturitný test, v závere učebnice je prehľad literárnych dejín a stručný slovník literárnej teórie. Je to teda komplexná príprava, ktorá ti určite pomôže k úspešnej maturite.

Slovenská jazyk a literatúra maturita
Táto kniha ti poskytne komplexné znalosti pre maturitu zo slovenčiny (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa kniha zaujala, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ktorú z učebníc si vyberieš ty?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame