Povinná literatúra rýchlo a jednoducho: Vypočuj si krátke maturitné podcasty a hoď poznámky za hlavu

Vypočuj si krátke a zábavné maturitné podcasty

Vypočuj si krátke a zábavné maturitné podcasty (Zdroj: GettyImages)

#Pamätáš si, aké znaky má klasicizmus? Ktorí autori sú predstaviteľmi slovenské romantizmu? A o čom je Dom v stráni? So Schooltagom sa už nemusíš drviť diela autorov a presný opis diela. Vypočuj si ich hravou formou a nauč sa ich už za pár minút.

Čo je Schooltag? Maturitný podcast magazínu Hashtag.sk, v ktorom nájdeš všetko dôležité na skúšku dospelosti. Na niekoľkých minútach ti rozpovie o maturitných témach a počúvať ho môžeš kedykoľvek a kdekoľvek. Navyše je úplne zadarmo.

Literatúru sme rozdelili do dvoch okruhov. Jedným z nich sú samotné obdobia a ich lineárne nasledovanie, druhým takzvaný Čitateľský denník. V ňom ti povieme o všetkých povinných dielach a autoroch, ktorí ich napísali. Máme ich v playliste až 46, stačí pozorne počúvať a dostaneš ich do hlavy aj bez náročných poznámok a dlhého čítania.

Schooltag má aktuálne spracované štyri maturitné predmety a podcast nájdeš v tradičných aplikáciách, akými sú Spotify či Apple Podcast. Sme však aj na YouTube, slovenskej podcastovej apke Sountier a na Podcast Addict, RadioPublic, PodBean a podobne. Stačí si názov zadať do vyhľadávania, kliknúť na odber a začať počúvať.

Prajeme ti príjemné počúvanie a držíme palca na maturitnej skúške!

Maturitný odkaz Schooltag
Maturitný podcast Schooltag (Zdroj: hashtag.sk)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame