#7 Vieme, aké veci chýbajú Slovákom v zahraničí a aj ako veľmi sa mladí ľudia nechajú ovplyvniť fake news

Photo by Simon Maage on Unsplash

#Každý týždeň ti pod názvom #7 prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok. Pozrieme sa teda na to, čo pre teba naša redakcia pripravila a čo si možno v posledných dňoch zmeškal.

Rovnako ako vždy, aj teraz začneme našou videotvorbou. Keďže sa nám začali majstrovstvá sveta v hokeji, Slovákov v uliciach sme sa okrem iného pýtali, aký výsledok tipujú od našich na domácom šampionáte. Naše kroky smerovali aj na bratislavský autosalón, no priniesli sme ti aj náš tradičný Raptag. Aby toho však nebolo málo, zisťovali sme aj, ako ľahko sa dajú ľudia ovplyvniť falošnými informáciami na internete.

Pokiaľ aj ty patríš k tej smutnej skupine ľudí, ktorí nevedia zaspať, naša Mia si pre teba pripravila netradičné spánkové cykly Teslu či da Vinciho, ktoré môžeš odkukať. Naša Marcela sa zase podelila o zážitok v podobe návštevy Dominikánskej republiky.

Čaká ťa maturita? So sériou podcastov od Hashtagu ju hravo zvládneš!

Veľký pozor si však musíš dávať na to, aby ti sociálne siete totálne nezruinovali tvoj dokonalý vzťah s priateľkou/priateľom. K tomu sme sa pozreli aj na najbizarnejšie veci, pri ktorých šéfovia prichytili svojich zamestnancov v práci. Na druhú stranu sme sa zase venovali veciam, ktoré chýbajú Slovákom v zahraničí.

Aby toho nebolo málo, tak pre teba máme obriu dávku rozhovorov. Začneme s fotografom Adamom Milom, ktorý fotí krásy Slovenska, prejdeme cez nádhernú Klaudiu a zakončíme to Danielom Minárikom, ktorý aj napriek mladému veku natáča autá za milióny eur. K tomu všetkému však ešte pridáme aj článok o aktivistke Grete Thunberg, ktorú by si mal rozhodne poznať. 

Pozreli sme sa aj na unikátnu možnosť sledovať koncerty a divadelné predstavenia priamo na plátne v tvojom najbližšom kine. Na záver tu pre teba už tradične máme kvíz. Tentokrát sme sa pozreli na biológiu, ktorou si prešiel skutočne každý z nás. Dokážeš však úspešne odpovedať na všetky otázky?

Nezabudni sledovať Hashtag aj na sociálnych sieťach. Obsahom ťa pravidelne zásobujeme na Instagrame, Facebooku a našom YouTube kanáli.Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne #7 sa vidíme opäť o týždeň!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame