Hra, ktorá si podmanila aj mnoho Slovákov: Vedel si o nej tieto zaujímavosti?

Mladý muž za počítačom.

E-šport sa teší popularite aj na Slovensku. Zdroj: Getty Images

#Mnoho ľudí po celom svete podľahlo fenoménu League of Legends. Ide o strategickú bojovú počítačovú hru, ktorú si môžeš vyskúšať zadarmo a otestovať tak svoje schopnosti či reflexy proti súperom. Na každoročných turnajoch aj so zástupcami slovenských hráčov pritom ide o závratné sumy peňazí.  

Súboj dvoch tímov a odkaz na neskorý stredovek

Hra League of Legends vstúpila na trh ešte v roku 2009. Jej úspechom sa stal mix spojenia rôznych žánrov – musíš v nej strategicky plánovať každý ťah, využívať tímové taktizovanie a najmä vedieť dobre naložiť so schopnosťami svojej postavy. Každý hráč ovláda jedného hrdinu a viacerých pešiakov, pričom cieľ je jasný, a to zničiť základňu nepriateľského tímu.

Od svojho začiatku prešla hra obrovský kus cesty. Pridávali sa nové postavy či mapy a postupne sa vyvíjali rôzne herné mechaniky. Vedel si, že jej štylizácia odkazuje na neskorý európsky stredovek? Niektoré postavy a dokonca aj ich štýl boja sú založené na šermiarskych praktikách talianskych a francúzskych rytierov zo 14. storočia.

Šampionáty, kde sa hrá o milióny eur

Výrazný progres zaznamenala hra s prípravami prvých veľkých šampionátov. Tie postupne prilákali k hre milióny ďalších fanúšikov vrátane mnohých Slovákov. Dnes je League of Legends jednou z najpopulárnejších a najzárobkovejších herných značiek na svete.

Každoročne sa počas jesene koná svetový turnaj, ktorý rozhodne o najlepšom tíme sveta. Tím pozostáva z piatich hráčov a víťazi si odnášajú okrem titulu aj finančné výhry vo výške miliónov eur. Turnaje pritom majú vždy iné miesto konania. Tento rok sa bude konať súčasne v troch európskych metropolách – v Londýne, Paríži a Berlíne.

Navyše existuje aj League of Legends European Championship, čiže majstrovstvá Európy. Tie taktiež sponzoruje Kia a na prelome augusta a septembra sa bude konať v Mníchove veľké finále.

40 miliónov divákov hovorí za všetko

O popularite hry svedčí aj sledovanosť svetového turnaja. V minulom roku sa prehupla cez astronomických 40 miliónov divákov. To je na porovnanie trikrát viac ako premiéra poslednej epizódy seriálu Game of Thrones. 

E-šport a jeho hráči sa stávajú čoraz viac rešpektovanými. Dôkazom sú napríklad aj novopridané kategórie pre najlepší e-športový tím či hráčov na populárnych oceneniach The Game Awards. Dnes už nejde iba o obyčajnú zábavu, ale doslova o športovú disciplínu s vysokými odmenami.

Zahraj si na turnaji aj ty

Aj keď sa turnaje League of Legends môžu zdať ako nedosiahnuteľná méta, opak je pravda. Známa automobilová značka Kia ti ako sponzor e-športových podujatí ponúka možnosť zapojiť sa priamo do hry. Nemusíš byť pritom žiadny profesionál – amatérske či univerzitné tímy sú vítané.

A ako sa môžeš dostať na turnaj a získať finančné odmeny? Stačí sa so svojím tímom prihlásiť na Kia YGames Open Series, ktorý odštartoval jarnú sezónu štyrmi kvalifikáciami. Dostaň sa do play-off a už si len jeden krok od veľkého grandfinále.

Vyhrať môžeš atraktívne odmeny

Kia sa rozhodla podporovať League of Legends druhý rok po sebe. Hlavným heslom je pritom pohyb, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou ako automobilového priemyslu, tak aj e-športu. Výherné tímy získajú hodnotné ceny a okrem toho aj finančné odmeny do výšky 5 000 eur.

Termíny sa postupne míňajú, preto využi možnosť a prihlás sa vyplnením krátkeho formuláraFinančnú odmenu získava každý zúčastnený tím! Čím vyššie sa umiestniš, tým viac môžeš vyhrať. Zožeň kamošov, spojte sily a staňte sa majstrami Slovenska v turnajoch League of Legends.

Viac o Kia YGames Open Series

Kia YGames Open Series.
Vyhrať zaujímavé odmeny môžeš aj ty. Zdroj: Kia YGames Open Series

Advertoriál pripravený v spolupráci s Kia.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame