Stužková za rohom a ty ešte nemáš šaty? Pripravili sme veľký prehľad salónov, v ktorých si určite vyberieš!

stužková šaty

Zažiar na stužkovej s najlepšími šatami (Zdroj: GettyImages)

#Kde si kúpim šaty na stužkovú? Toto je asi najčastejšia otázka každej slečny, ktorú čaká táto veľká slávnosť. Na stužkovej chce byť určite každá baba za hviezdu – byť jednoducho najkrajšou zo všetkých. Ak ešte nemáš šaty, zháňaš inšpirácie, alebo si nevieš vybrať, radi ti pomôžeme! Toto je najlepší prehľad salónov na zapožičanie či kúpu šiat v jednotlivých krajských mestách.

Nezabudni si však poriadne prečítať podmienky každého salóna. Na niektoré skúšky šiat je totiž potrebné objednať sa vopred, alebo sa informovať o dostupnosti konkrétneho modelu. Ak však kontaktuješ akýkoľvek salón (či už na sociálnych sieťach alebo telefonicky), určite ti poskytnú potrebné informácie.

Ak si náročná a chceš počas stužkovej slávnosti vyzerať fakt top, určite sa v salóne poinformuj aj o tom, či ti dokážu ušiť šaty na mieru, prípadne ich upraviť podľa tvojich predstáv. Ak nechceš utrácať stovky za šaty na jeden večer, môžeš si ich kúpiť aj v second hande, napríklad na remixshop.com alebo nosene.sk.

Vyber si mesto, v ktorom bývaš alebo ktoré máš najbližšie: 


BratislavaTrnavaTrenčínNitraŽilinaBanská BystricaKošicePrešov


Bratislava

V našom hlavnom meste máš výber z množstva luxusných, moderných až extravagantných salónov, vďaka ktorým si každé dievča príde na svoje.

Az Collection

Tento salón nájdeš na stránke salonaz.sk aj na Instagrame. Sídlia na Obchodnej 66 v Bratislave a v ponuke majú naozaj exkluzívne kúsky. Posúď sama.

Cenník: Dostupný po informovaní sa v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Salón AZ (@azcollbratislava)

Blonde Brunette

Salón ponúka skutočne nádherné modely šiat rôznych farieb a strihov. Nájdeš ich v hlavnom meste na ulici Pri Smaltovni 1, prípadne na webovej stránke. Takéto šaty nebude mať len tak každá!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dejepis: Najväčšie osobnosti slovenskej histórie, štúrovci boli ochotní obetovať za národ úplne všetko

Cenník: Šaty si môžeš požičať v cene od 115€ do 180€, pričom je v tejto cene zahrnuté aj čistenie a krajčírske úpravy na mieru. Ak si chceš šaty kúpiť, doplnkové služby sú spoplatnené sumou od 10€ do 50€.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Blonde Brunette👗 (@blonde_brunette_store)

Diva svadobný salón

Bratislavský svadobný salón Diva ponúka modely od jednoduchších strihov a farieb, až po tie najpestrejšie či extravagantné. Okrem svadobných šiat majú, samozrejme, v ponuke aj spoločenské róby, vhodné na stužkovú či ples. Čekni ich sociálne siete, prípadne navštív predajňu na Šulekovej 4 (pri Palisádach) v Starom meste.

Cenník: Dostupný po odoslaní formulára na ich stránke alebo po informovaní sa priamo v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobný salón DIVA (@salondiva.sk)

Svadobný salón El

Ak si fanúšička klasických spoločenských šiat na stužkovú, výberom z tohto salóna určite nič nepokazíš. Na ich stránke nájdeš jednoduchšie a uhladenejšie kúsky, no na svoje si prídu aj milovníčky čipky či zaujímavých vzorov. Salón sídli na Rusovskej ceste 13 v Petržalke. Nenechaj sa zmiasť názvom – ponúkajú nielen šaty pre nevesty.

Cenník: Šaty si vypožičiaš v cene od 50€ do 150€.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✨ Svadobný salón EL ®️ (@salonel.sk)

White Gallery

Ak si romantická duša a zároveň chceš na stužkovej vyzerať ako krásna víla, našli sme dokonalé miesto pre teba, kde si dozaista zadovážiš svoj vysnívaný outfit. White Gallery nájdeš na adrese Záhradnícka 95, Bratislava – Ružinov. Nezabudni sa tam však objednať, pretože skúšky šiat sa organizujú výlučne po dohode.

Cenník: Za skúšku šiat platíš 10€ na hodinu, o jednotlivých cenách šiat sa informuj v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobne saty Bratislava (@whitegallery.sk)

Wedding Elegance

Ide o ďalší bratislavský svadobný salón, v ktorom však okrem šiat kúpiš aj topánky a iné doplnky. Takže, ak sa ti zbytočne nechce behať z miesta na miesto, možno tu vybavíš všetko naraz. Predtým si však telefonicky zarezervuj termín skúšky šiat. Salón sídli v Petržalke na Lužnej 7. Ich ponuku spoločenských šiat si môžeš pozrieť na webstránke.

Cenník: Dostupný po informovaní sa priamo v salóne alebo na stránke. Ak sa chceš objednať na skúšanie mimo otváracích hodín, za túto službu zaplatíš 19€.

Salón Nicole

V tomto salóne, ktorý sídli v River Parku na Dvořákovom nábreží 10, si môžeš šaty nielen kúpiť, ale ja vypožičať. Pobočky majú dokonca aj v Nitre a vo Zvolene, takže ak si priamo z týchto miest alebo okolia, nemusíš cestovať až do Bratislavy. Čakajú na teba zaujímavé kolekcie, z ktorých si pre seba vyberieš určite to pravé. Ukážky modelov nájdeš aj na ich webe.

Cenník: Požičovné majú stanovené v cene od 139€ do 239€. Momentálne majú aj výpredaj na rôzne modely šiat v cene od 99€ a k tomu 20% zľavu na požičanie spoločenských šiat na stužkovú (týka sa len salónom vybranej značky). 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobný salón Nicole (@salonnicole.sk)

Trnava

Svadobný salón Šarm

Nájdeš ho na  Vajanského 5953/29 a určite nebudeš sklamaná! Salón má v ponuke naozaj zaujímavé a originálne kúsky. Ak si nejaký z nich vyberieš, určite budeš na stužkovej za úplnú hviezdu. Niekoľko šiat nájdeš aj na webstránke salónu, ale pre istotu sa choď pozrieť aj osobne.

Cenník: Informuj sa v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobný salón Šarm (@svadobnysalonsarm)

Svadobný salón Simoon

Salón ponúka šaty rôznych renomovaných svetových značiek, takže ak si potrpíš na značkových modeloch, určite hoď očkom minimálne na ich stránku. Okrem iného tam nájdeš napríklad aj spoločenské topánky, takže dokonale zladíš obuv so šatami. Zabehni na Jerichovu 1 v Trnave alebo najprv čekni ich sociálne siete pre inšpiráciu.

Cenník: Vo výpredaji od 45€ do 100€, o cenách ďalších šiat mimo zliav sa informuj v salóne.

Zoya Wedding Center

Ich showroomy nájdeš nielen v Trnave, ale aj v Trenčíne a v Žiline. Takže ak to máš do Trnavy ďaleko, skús to v ostatných mestách. Salón zaručuje, že s ich šatami budeš kráľovnou noci, takže rozhodne neváhaj a choď sa tam pozrieť. Prípadne si najskôr prezri ich webstránku. Ochotne ti poradia a pomôžu vybrať ten najlepší model pre teba!

Cenník: Informuj sa v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ZOYA wedding center (@zoyaweddingcenter)

White Rose

Salón White Rose na Radlinského 4 v Trnave ponúka nádherné šaty aj v zemitých farbách či nude odtieňoch, takže ak máš rada nenápadnú eleganciu, bude to pre teba to pravé orechové.

Cenník: Požičovné od 400€ do 700 €.

Trenčín

Trenčín kedysi býval mestom módy a tieto salóny so šatami to potvrdzujú aj dnes. Ktoré si vyberieš ty?

Svadobný salón Danica

Danica je naozaj výnimočný salón ktorý ponúka desiatky moderných šiat. Nájdeš tam elegantnejšie, no aj extravagantnejšie kúsky. Sídlia na Palackého 12 a okrem Instagramu si môžeš dostupné modely pozrieť aj na ich internetovej stránke.

Cenník: Výpredaj spoločenských šiat od 19€, avšak aktuálne ceny nájdeš v salóne.

Svadobný salón Eliška

Palackého 35 je ďalšia adresa, na ktorú sa treba vybrať, ak hľadáš ideálne šaty na stužkovú. Hoci salón cieli hlavne na nevesty, nájdeš tam aj pekné spoločenské šaty, ktoré využiješ na plese či pri inej slávnostnej príležitosti. Pozri sa osobne alebo na ich webe.

Cenník: Pre aktuálne ceny šiat sa informuj v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobny salón Eliška (@saloneliska)

Svadobný salón Afrodita

Salón ponúka naozaj zaujímavé šaty v rôznych farebných úpravách, ktoré ťa odlíšia od všetkých spolužiačok. Žlté, fialové či nebovomodré? Výber je len na tebe, tak sa poponáhľaj na Námesie sv. Anny 9 v Trenčíne skôr, než si iná uchmatne tvoj vytúžený kúsok!

Cenník: Dostupný v salóne.

Nitra

Nitra síce nie je v porovnaní s predošlými mestami najväčšia, avšak salónov na kúpu či vypožičanie šiat tu nájdeš požehnane. Toto sú podľa nás tie najlepšie v meste!

Salón Katleen

Originalita, ktorá sa len tak nevidí. Ak chceš absolútne rozbiť konkurenciu, rovno utekaj do tohto salónu v Nitre. Nájdeš ho na trochu netradičnom mieste – v Hoteli City rovno oproti Divadlu Andreja Bagara, takže doslova v srdci mesta. Extravagancia a nekonvenčnosť je druhé meno tohto salónu, takže ak to vystihuje aj teba, rozhodne si nájdeš dokonalé šaty!

Cenník: Dostupný v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Katleen (@katleenfashion)

Svadobný salón Soirée

Šaty na každú sviatočnú príležitosť nechýbajú ani v nitrianskom salóne na Jaskyňovej ulici 2. Ak ťa skôr lákajú šaty púdrových farieb z ľahkého materiálu, kolekcia tylových kúskov z tohto salóna určite ulahodí nielen tvojmu očku, ale aj srdcu.

Cenník: Požičovné od 200€, predajné ceny od 550 € a vyššie.

Diamond svadobný salón

V salóne nájdeš princesové strihy, v ktorých určite zažiariš ako najligotavejší diamant večera. Pozornosť pritiahne najmä kúsok z novej kolekcie, takže ak budeš mať náhodou cestu okolo Partizánskej 40, zabehni sa tam pozrieť. Ak nie si z Nitry alebo okolia, pobočku nájdeš aj v Žiline – prípadne si preštuduj webstránku.

Cenník: Pri nákupe na e-shope od 39€ do 289€, zvyšok cien šiat a výška požičovného len po informovaní sa v salóne.

Michell Fashion

Nemožno zabudnúť ani na dievčatá, ktoré majú radšej jednoduchšie strihy, padavejšie látky a najmä menej výrazné farby. Ak sme práve popísali tvoj vkus, určite sa zastav v tomto butiku, kde nájdeš široký výber šiat. V Nitre nájdeš predajne až na dvoch miestach – v OC MAX a v OC Centro. Sieť predajní má však táto značka takmer po celom Slovensku.

Cenník: Predajné ceny od 20€ do 219€.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michell fashion (@michell.fashion)

Žilina

Gia svadobný salón

Tento salón sídli v centre mesta na adrese Andreja Kmeťa 10 a disponuje vskutku pestrou škálou zaujímavých rób. Ak nemáš v rámci spoločenských šiat úplne vyhranený štýl, vďaka širokému výberu budeš môcť kadečo vyskúšať. Veríme, že nakoniec nájdeš šaty ako stvorené pre teba!

Cenník: Informuj sa o ňom v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobný salón Gia (@svadobnysalongia)

Lassak Kreative

Túžiš po nejakom ikonickom kúsku? Tu šijú všetky šaty ručne, aby čo najlepšie vystihli požiadavky každej zákazníčky. Ak máš stužkovú trošku neskôr a chceš sa cítiť naozaj výnimočne, nechaj si ušiť šaty práve v tomto salóne. Ak nemáš veľa času, môžeš si vybrať model z ponuky – aj v tomto prípade budeš mať originalitu stopercentne zaručenú.

Cenník: Kúpa šiat od 70€ do 220€. Pri šití na mieru je cena individuálna, zvyčajne sa pohybuje od 150€ a vyššie s tým, že za náčrt šiat zaplatíš vopred sumu 40€, ktorá sa neskôr pripočíta k celkovej sume šiat.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa LASSAK (@lassakkreativ)

Spoločenská móda Garisson

Farebné možnosti v rámci výberu šiat tu majú skutočne pestré. Ak ti pristanú modely vo výrazných odtieňoch, určite nazri aj do tohto salóna na ulici Antona Bernoláka 55 v Žiline.

Cenník: Šaty si môže ako kúpiť, tak aj požičať, o cenách sa dozvieš priamo v salóne.

LERYA svadobný salón

Ak ťa nelákajú farby, ale viac inklinuješ k rôznym netradičným vzorom, vo svadobnom salóne LERYA určite splnia tvoje požiadavky. Šiat s rôznymi vzormi majú fakt požehnane, takže sa nemusíš báť, že na stužkovej nezaujmeš.

Cenník: Informuj sa v salóne.

Banská Bystrica

Suay Fashion Store

Tento salón ponúka spoločenské šaty na každú príležitosť. Nájdeš tu celý rad farebných možností a kombinácií v nespočetných strihoch – stačí sa zastaviť v Banskej Bystrici na Dolnej 23. Jediné upozornenie – ak si nerozhodná, bude sa ti veľmi ťažko vyberať.

Cenník: Viac informácií ti poskytnú v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Suay Banská Bystrica (@suay_fashion_store_bb)

Shania svadobný salón

Tu si môžeš šaty nielen zakúpiť, ale aj požičať. Navyše ti v salóne ponúknu špeciálne zľavy v rámci sezóny stužkových slávností – kúpu šiat majú v cene zapožičania Takže ak chceš ušetriť a súčasne nájsť dokonalé šaty, namier si to rovno sem. Salón sídli na Kapitulskej 5 v Banskej Bystrici. Pred návštevou sa však vopred objednaj.

Cenník: Za skúšku šiat zaplatíš 10€, zvyšok cien je individuálny v závislosti od toho, či si chceš šaty kúpiť alebo požičať.

Svadobný salón Valery

V tomto salóne tvrdia, že ak chceš zažiariť, sú tu pre teba! S výberom ti pomôžu na ulici Kláry Jarunkovej 1, kde nájdeš tento butik. Určite sa tam zastav, ak sa ti páčia o čosi netradičnejšie vzory a modely šiat.

Cenník: Za hodinu skúšky šiat zaplatíš 20€ v priebehu týždňa a 30€ cez víkendy. Ceny požičovného a kúpne ceny sú individuálne, avšak pri nákupe šiat nad 500€ dostaneš darček v podobe šperku podľa vlastného výberu v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Salón Valery (@svadobny_salon_valery)

Košice

Mia Dresses

Ak si doteraz nepoznala Mia Dresses, je načase ich spoznať! Butik na Hlavnej 18 v Košiciach má totiž všetko, čo si budúca maturantka môže na stužkovú priať – šaty od výmyslu sveta a vysokú kvalitu strihov. Ak budeš mať cestu okolo, určite sa zastav a neodídeš s prázdnymi rukami. Ak nie si z Košíc, šaty si môžeš objednať aj cez internet.

Cenník: Od 27€ do 129€ na e-shope.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Dresses (@miadresses.sk)

Sweet Revelation

Butik môžeš navštíviť osobne, alebo si objednať šaty podľa svojho vkusu na ich e-shope. Kamennú predajňu majú na Mlynskej 25 v Košiciach. Určite si tam prídeš na svoje, pretože ide o jeden z najväčších salónov v rámci metropoly východu.

Cenník: Od 39€ do maximálne 200€.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Šaty SweetRevelation (@sweetrevelationke)

Star Boutique

Šaty, v ktorých sa budeš cítiť ako hviezda, nájdeš tiež v Košiciach na Kováčskej 63. Rôzne strihy, farby a doplnky, pomocou ktorých vytvoríš úžasný outfit na stužkovú slávnosť. A šaty odtiaľto určite využiješ aj pri iných príležitostiach. Presvedč sa na ich webe!

Cenník: Dostupný v salóne.

Emin svet

Emin svet bude aj tvoj svet. Svet, v ktorom sa budeš vďaka skvelým strihom a zaujímavým farbám cítiť ako kráľovná noci. Okrem šiat tam zoženieš aj krásne a originálne topánky, ktoré nikde inde nenájdeš. Ich ponuku nájdeš na Poštovej 1 v Košiciach, termín si však treba zarezervovať vopred na internetovej stránke.

Cenník: Skúška šiat stojí 10€, neskôr ti bude od celkovej ceny šiat (aj požičovného) odrátaná. Viac informácií ti poskytnú v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobný salón Emin svet (@eminsvet)

French Boulevard

Šaty svojich snov môžeš nájsť aj v tomto salóne. Ak si náročnou zákazníčkou, ktorá si potrpí na dizajnové oblečenie a kúsky, ktoré nemá len tak hocikto, máš veľkú šancu splniť si svoje predstavy. Nemusíš pre to chodiť ďaleko, salón nájdeš v Košiciach na Hlavnej 104. Termín si však rezervuj vopred.

Cenník: Ceny spoločenských šiat sú individuálne, informuj sa v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa French Boulevard (@french_boulevard)

Salón Princess

Zlatá a strieborná sú vraj tento rok v kurze a tento salón to potvrdzuje! Ak si za ligotavé kúsky v týchto farbách, prípadne za dvojdielnu róbu, ktorú tvorí dlhá sukňa a top v rovnakej farbe, si tu správne. Salón nájdeš na Hlavnej 82 v Košiciach, ale aj v Prešove na Hlavnej 68.

Cenník: Viac informácií o cenníku získaš v salóne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa salón Princess Košice (@princesskosice)

Salón Judith

Tento salón na Zombovej 5 v Košiciach má naozaj široký výber pre každú slečnu, ktorá sa zatiaľ nevie rozhodnúť. Nájdeš nádherné šaty a róby prispôsobené na každú príležitosť, či už ide o sväté prijímanie, stužkovú, svadbu alebo ples. Zobrať so sebou môžeš pokojne aj maminu, ktorá si určite nájde šaty pre seba.

Cenník: Spoločenské šaty zakúpiš za ceny od 40 € do 180 € a požičiaš od 50€ do 100€, pričom musíš vopred zložiť zálohu 20 €.

Svadobné štúdio Maggie

Náš výber salónov v Košiciach napokon uzatvára štúdio na Škultétyho ulici 1, ktoré ponúka rôznorodé kúsky nielen na stužkovú. Páčia sa ti šaty v jednej farbe alebo so zaujímavým vzorom? Tak nečakaj a poď si vybrať tie svoje.

Cenník: Požičovné od 50 € do 175 €, výpredaj od od 149 € do 849 €, zvyšné ceny sú individuálne podľa ponúkaných značiek.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svadobne studio Maggie (@salonmaggie)

Prešov

Gracia e-shop

Nemusíš by ani z Prešova alebo okolia, ak hľadáš na svoju stužkovú niečo unikátne. V tomto salóne ťa takisto potešia šatami od výmyslu sveta. Okrem toho, že svoje modely predávajú cez e-shop, ti ich dokonca aj ušijú – zájdi rýchlo na Masarykovu 22.

Cenník: Kúpa šiat od 20€ do 75€.

Salón Bianca

Na Hlavnej 114 v Prešove sídli salón, z ktorého určite neodídeš naprázdno! Nádherné moderné strihy, pestré farby, netradičné vzory a hlavne róby každého druhu. Budeš mať stopercentne zaručené, že sa v rovnakých šatách na tvojej stužkovej neobjaví žiadna iná.

Cenník: Dostupný v salóne.

MOODY Fashion

V tomto prešovskom butiku si rozhodne vyberieš aj ty. Okrem kamennej predajne na Metodovej 2 si môžeš kedykoľvek šaty objednať aj z ich e-shopu.

Cenník: Kúpa šiat od 35€ do 120€.

Nadia

Predajňa šiat a doplnkov Nadia na Pavlovičom námestí 7745/38 sľubuje, že podľahneš kráse ich šiat. Kúsky rôznych vzorov a farieb nájdeš v rôznych veľkostiach, takže sa nemusíš báť, že nebudú mať tvoje číslo.

Cenník: Viac informácií ti poskytnú v salóne.

Salón Cyntia

Tento prešovský salón ponúka takisto nádherné modely, ktoré vlastnoručne šije. Ak tvoje srdce túži po niečom unikátnom kúsku zo slovenskej výroby, navštív tento salón čím skôr. Výber je široký, salón nájdeš na Sabinovskej 87 a objednať si vieš dokonca aj cez internet, prípadne si šaty len požičať.

Cenník: Kúpa od 15€ do 280 €, požičovné je stanovené sumami od 35€ do 89€.

Svadobné centrum Angelo

Náš siahodlhý výber salónov naprieč Slovenskom završuje prešovské svadobné centrum Angelo, kde nájdeš nádherné róby na každú sviatočnú príležitosť, nielen na stužkovú. Sídli na Hlavnej 130 v Prešove. Šaty si nemusíš kupovať, v salóne ich aj požičiavajú.

Cenník: Viac informácií o cenách dostaneš v salóne.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame