Čitateľský denník: Toto je jeden z najslávnejších monológov Shakespearovej hry: Vieš, ako začína?

Hamlet. (Zdroj: Gettyimages)

#Shakespeare rozhodne patrí medzi najznámejších autorov všetkých čias a niet sa čomu diviť. Vieš však, ako začína jedno z jeho najznámejších diel Hamlet? Či o čom vlastne tento príbeh je a kto to bol William Shakespeare? Aj to sa dozvieš v dnešnom podcaste.

„Byť a či nebyť, to je otázka: je dôstojnejšie iba mlčky znášať tie šípy zákerného osudu, či proti moru podlostí vziať zbraň – a rozseknúť ho vzburou? Umrieť, spať, a už viac nebyť…“ Tak začína jeden z najslávnejších monológov Shakespearovej hry Hamlet, hry o pomste, svedomí, šialenstve a cti. Dnes sa pristavíme pri smútiacom dánskom princovi. Ak chceš vedieť viac, vypočuj si náš podcast.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Tento podcast ti prináša Univerzita Komenského. Vyber si ešte dnes svoj budúci študijný program UK! Viac info na zaziden.uniba.sk.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame