Čitateľský denník: Bol rebel, ktorý skončil i vo väzení: Janko Kráľ bol jednou z najdôležitejších postáv revolúcie

Janko Kráľ, zdroj foto Peter Zelizňák/Wikimedia Commons

#Ľudia z Bratislavy ho poznajú hlavne z mena najznámejšieho parku hlavného mesta, no výrazne sa zapísal do histórie slovenskej literatúry. A nielen jej. Bol to básnik búrlivák, jedna z najdôležitejších postáv revolučných rokov. Burcoval ľud, za čo dokonca skončil aj vo väzení. V dnešnom podcaste sa znovu vrátime do obdobia romantizmu a povieme si niečo o Jankovi Kráľovi a jeho diele Zakliata panna vo Váhu a divný Janko.

Podcast #citatelskydennik vychádza v priebehu školského roka každý utorok. Epizódy nájdeš v klasických podcastových a streamovacích platformách ako iTunes/Apple Podcasts alebo Spotify a to pod kanálom Schooltag. V klasických podcastových aplikáciach tak stačí vyhľadať názov nášho podcastu a kliknúť na odber, prípadne zadať linku na RSS feed. 

Túto epizódu Schooltagu ti prináša Trenčianská univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Trenčianska univerzita je mladá univerzita v obľúbenom študentskom meste s jedinečnou atmosférou.

Ver tomu, že si vyberieš z pestrej palety študijných programov od personálneho manažmentu, strojárskych technológií a materiálov, dizajnu, až po zdravotníctvo či politológiu. Viac info o prihláškach a jednotlivých programoch nájdeš na tnuni.sk/aktuality.

Odporúčame