Poznáš všetky tieto slovenské podcasty? Vybrali sme pre teba 10 najlepších, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť

Koncept podcastov zažíva v poslednom období veľkolepý návrat (Zdroj: Unsplash)

#Koncept podcastov už úspešne existuje od roku 2000, ale v posledných rokoch zažíva veľkolepý návrat. Doslova ich “žerú” všetky vekové kategórie. Niet sa čo čudovať, keďže sa nové podcasty rodia ako huby po daždi a prinášajú so sebou aj nové témy, ktorým sa venujú.


Posielať alebo neposielať nahé fotky? Počúvaj novú časť podcastu o sexuálnej výchove a dostaneš odpoveď


Je len na tebe, aký si vyberieš. Vzťahy, politika, humor, učenie, spravodajstvo a mnoho iného. Ich veľkou výhodou je, že ich môžeš počúvať naozaj kdekoľvek a spríjemnia ti bežné činnosti, akými je upratovanie, či šoférovanie. Chcel by si s ich počúvaním začať alebo objaviť nejaký nový? Inšpiruj sa naším rebríčkom 10 najlepších podcastov.

Lužifčák

Netreba svet brať stále tak vážne a neuškodí sa kde tu aj zasmiať. Práve preto Jakub Lužina a Gabo Žifčák, ktorí sú známi stand-up komici zo Silných rečí, vytvorili túto reláciu. Do každej epizódy si prizývajú jedného hosťa, s ktorým rozoberajú život, a to veľmi vtipnou formou, takže ak ťa bude bolieť brucho od smiechu, nemáš sa čomu čudovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lužifčák (@luzifcak_podcast),


jauuu, PS: to bolelo

Spojenie Petry Polnišovej a Evelyn už zaručuje kvalitu a dobrú zábavu. Očakávania nie len že naplnili, ale dokonca aj úspešne predbehli. Rozoberajú vzťahy, rozchody a všetko, čo k tomu patrí. Veď na čom sa najlepšie zasmejeme, ak nie na tom, čo sme všetci zažili, všakže?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Evelyn (@evelynjefresh),

Schooltag

Hoci bol tento rok pre maturantov výhrou v lotérii, scenár so zrušenými skúškami sa (dúfame) už tak skoro opakovať nebude. Náš podcast ti prináša zaujímavo spracované maturitné okruhy, ktoré ti pomôžu ozrejmiť zo slovenskej literatúry všetko, čo potrebuješ. S nami to dáš ľavou zadnou. Nie si maturant alebo máš maturitu už za sebou? Vypočuj si ho aj tak, veď nových informácii nie je nikdy dosť.

Be Real

Aj YouTuberov začalo lákať tvoriť niečo trošku iné. Po svojom expriateľovi Explovi, ktorý tvoril vtipné podcasty na štýl Davida Dobrika, sa pridala do podcastovej rodiny aj Moma so svojim Be Real. Túto sériu môžeme už dlhšie sledovať na jej kanále.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Sympatické dievča v ňom rozoberá bežný život, podporuje nás, aby sme boli sami sebou a venuje sa aj tabu témam, ktoré nás všetkých trápia. Podcast sa už od začiatku teší veľkému úspechu. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova),


Boris a Brambor

Mariána Gáborika pozná asi takmer každý, no teraz budeš mať možnosť ho nielen vidieť na ľade, ale aj si ho vypočuť. Spolu s Borisom Valábikom rozprávajú o všetkom možnom, a keď už príde reč aj na hokej, tak to je hlavne o zákulisí a veciach, ktoré iní radšej nespomínajú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa mgaborik12 (@mgaborik12),


Sabo sebou

Odštartovala to dlho očakávaná diskusia Lívie s KulturBlogu a Mareka Macha z Mladí proti fašizmu. Relácia Michala Saba z rádia Expres je veľmi rôznorodá. Pozýva si sem hostí, ktorých chce počúvať a rozoberajú aktuálne témy (voľby, politika, korona…) . Hostia sú odborníci vo svojej oblasti, takže to stojí naozaj za to, pretože si z počúvania odnesieš veľa nových názorov a poznatkov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Sabo (@mxsabo),


Pravidelná dávka

Si plný otázok a už od mala poriadny zvedavec, ktorého zaujíma všetko okolo seba a chceš vedieť niečo viac ako ostatní? Pokiaľ je to tak, tak tento podcast je pre teba ako stvorený. Vypočuješ si tu hlboké rozhovory, ktoré v tebe prebudia malého filozofa. Z Pravidelnej dávky sa tak rýchlo stane tvoja pravidelná dávka.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pravidelná dávka (@pravidelnadavka),


State of Mind

Nakoniec aj niečo cudzojazyčné. Anglický podcast rozoberá intímny život známych ľudí (hercov, spisovateľov, športovcov, spevákov). Okrem zaujímavej témy ťa dostane aj kvalitné spracovanie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Grace Kingswell (@gracekingswell),

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame