Čitateľský denník: Realisticky písal o ťažkých časoch na Slovensku: Tajovský vymyslel množstvo smutno-krásnych postáv

Jozef Gregor Tajovský (autor obrazu: Štefan Polkoráb)

#Do hlavných úloh svojich diel dokázal obsadiť množstvo smutno-krásnych postáv, ktoré bil život, no ich duša zostala nepoškvrnená a čistá. Jozef Gregor Tajovský tak urobil napríklad v známej poviedke Maco Mlieč.

Sám pochádzal z desiatich detí, pričom on bol najstarší. Ako chlapca ho vychovávali najmä starí rodičia a práve u nich získal sociálne a mravné hodnoty, ktoré sa neskôr prejavili aj v jeho prózach.

Podcast #citatelskydennik vychádza v priebehu školského roka každý utorok. Epizódy nájdeš v klasických podcastových a streamovacích platformách ako iTunes/Apple Podcasts alebo Spotify a to pod kanálom Schooltag. V klasických podcastových aplikáciach tak stačí vyhľadať názov nášho podcastu a kliknúť na odber, prípadne zadať linku na RSS feed.

Túto epizódu Schooltagu ti prináša Trenčianská univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Trenčianska univerzita je mladá univerzita v obľúbenom študentskom meste s jedinečnou atmosférou.

Ver tomu, že si vyberieš z pestrej palety študijných programov od personálneho manažmentu, strojárskych technológií a materiálov, dizajnu, až po zdravotníctvo či politológiu. Viac info o prihláškach a jednotlivých programoch nájdeš na tnuni.sk/aktuality.

Odporúčame