Čitateľský denník: Skutočná záhada! Vieš, čo majú spoločné Biblia, Shakespeare a Homér?

Vieš, čo majú spoločné Biblia, Shakespeare a Homér?

Vieš, čo majú spoločné Biblia, Shakespeare a Homér? (Zdroj: Gettyimages)

#Vieš, čo majú spoločné Biblia, Shakespeare a Homér? Patria medzi najvplyvnejšie diela západného sveta, sú najčastejšie citované, adaptované a napodobňované. A skutočne právom. 

Homérovo dielo Ilias a Odysea je skutočným unikátom, v ktorom sa nachádza množstvo prekrásnych príbehov a je inšpiráciou pre mnohých umelcov. Najväčšou záhadou je však to, či autorom tohto historického diela je naozaj Homér. Jeho život je totiž opradený tajomstvom, podobne ako Shakespeara. Špekuluje sa dokonca aj o tom, či skutočne existoval a či bol jediným autorom Íliasu a Odysey. 

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Túto epizódu Schooltagu ti prináša slovenský operátor 4ka. Jediná štvorka, ktorá ťa v škole nebude mrzieť.

Mimochodom, vieš, čo ťa čaká po vydarenej maturite? Sloboda. No slobodu si môžeš vyskúšať aj dnes. V 4ke môžeš skúsiť ktorýkoľvek paušál SLOBODA na prvých 30 dní len za symbolické 4 eurá a vybrať si tak podľa seba – je štyri, či potrebuješ nekonečné dáta, alebo kopec minút na telefonovanie. Stačí si ho objednať cez e-shop na www.4ka.sk.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame