Čitateľský denník: Poznáš najstaršie zachované literárne dielo ľudstva? Nenechaj si ujsť Epos o Gilgamešovi

Nenechaj si ujsť Epos o Gilgamešovi

Nenechaj si ujsť Epos o Gilgamešovi. (Zdroj: Gettyimages)

#Dnes sa prenesieme v čase až k samým počiatkom civilizácie a zistíme, že ľudia v treťom tisícročí pred naším letopočtom sa od nás až tak veľmi neodlišovali. Aj oni snívali o moci, o moci v akejkoľvek forme, a túžili po nesmrteľnosti. Epos o Gilgamešovi je považovaný za najstaršie zachované literárne dielo ľudstva.

Epos o Gilgamešovi je súčasťou starovekej a ešte konkrétnejšie sumerskej literatúry. Jeho časti sa našli zachované na dvanástich hlinených tabuľkách v Ninive. Predpokladá sa, že epos bol napísaný niekedy v roku 2000 pred naším letopočtom. Chceš vedieť o čom je toto významné dielo? Nenechaj si ujsť náš nový podcast.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

https://youtu.be/x3P1NmLhoZM

Túto epizódu Schooltagu ti prináša slovenský operátor 4ka. Jediná štvorka, ktorá ťa v škole nebude mrzieť.

Mimochodom, vieš, čo ťa čaká po vydarenej maturite? Sloboda. No slobodu si môžeš vyskúšať aj dnes. V 4ke môžeš skúsiť ktorýkoľvek paušál SLOBODA na prvých 30 dní len za symbolické 4 eurá a vybrať si tak podľa seba – je štyri, či potrebuješ nekonečné dáta, alebo kopec minút na telefonovanie. Stačí si ho objednať cez e-shop na www.4ka.sk.

Zdroj: hashtag.sk,
Odporúčame