#7 Vieme, ktorí Slováci zmenili chod dejín: Patrí to k všeobecnému prehľadu

FB/Zora Pauliniová

#Každý týždeň vám prinášame sumár toho najzaujímavejšieho z obsahu Hashtag.sk za posledných 7 dní. Výnimkou nie je ani dnešok, pozrieme sa teda na to, čo pre vás naša redakcia pripravila a čo ste možno v posledných dňoch zmeškali.

Titulok nášho kvízu začiatkom tohto týždňa sa pýtal, či máte všeobecný prehľad. A tak nejak okolo tohto okruhu sa pohybovali aj aktuálne témy. Medzi všeobecný prehľad by napríklad malo patriť i to, či poznáme slovenských vynálezcov. Pripravili sme prehľad niekoľkých z nich.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako to vyzerá vo vnútri Slovenského rozhlasu? Máte príležitosť to zistiť. Ponorili sme sa do hlbín internetu a našli zábery, kde sú tajomné chodby i koncertné štúdia zachytené. V Bratislave ešte chvíľku ostaneme, v stredu sa tam totiž uskutočnil cyklistický protest, ktorý priniesol želané ovocie. A zorganizovala ho v podstate len jediná osoba.

V pestrom výbere si svoje miesto našla aj móda, konkrétne kabelky vytvárané šikovnou Luciou Pitrunovou zo Žiliny, ktoré ich posiela do sveta pod menom Loosa. Aj o tom sa s ňou v rozhovore porozprávala Marcela.

Už budúci týždeň bude mať premiéru nový film Stevena Spielberga Ready Player One. Ešte predtým sme sa boli v Bratislave pozrieť na akcii, ktorá sa knižnej predlohe i samotnej snímke podrobne venovala.

Svet tento týždeň žil aj škandálom Facebooku a únikom jeho dát. V aktuálnom názore sme si však povedali, že únik či hackeri nie sú vždy problémom. Väčším je totiž to, čo všetko dobrovoľne zdieľame.

Toľko nateraz z kuchyne našej redakcie, pri súhrne sa vidíme opäť o týždeň!

Odporúčame