Veľký kalendár koncertov 2024: Priprav sa na tieto veľké mená, ktoré uvidíš na Slovensku?

koncerty Európa

Koncerty veľkých mien sú na dosah ruky (Zdroj: GettyImages)

#Tento rok sa môžeš tešiť na širokú škálu koncertných turné naprieč Európou. Hudobná scéna sľubuje rozmanitosť žánrov a nezabudnuteľné zážitky. Pripravili sme pre teba prehľad tých najočakávanejších vystúpení a všetko, čo o nich potrebuješ vedieť. Keď si tu nájdeš to svoje, tak neváhaj a kúp si lístok.

Bruce Springsteen

Názov turné: Bruce Springsteen and The E Street Band 2024 World Tour
Dátum a čas: 28. mája (utorok) 20:00 hod.
Miesto: Praha (Česko), letisko Letňany

Americký spevák a skladateľ známy aj ako ,,Boss“ sa preslávil albumami Born in the U.S.A. a Born to Run, z ktorých sa po celom svete predalo viac ako 200 miliónov kópií. Jeden z najpredávanejších umelcov na svete sa po 12 rokoch vracia do Prahy, aby odohral doposiaľ najväčší koncert v Českej republike.

Bude to zároveň jeho jediný koncert v strednej Európe, čo je skutočne veľká pocta. Takže ak si jeho fanúšikom, neváhaj a využi príležitosť. Bruce koncert odohrá v sprievode kapely E Street Band, s ktorou prvýkrát koncertoval v roku 2017. Sú už teda poriadne zohraní a výkon na pódiu by tomu mal zodpovedať.

Jonas Brothers

Názov turné: The Tour
Termíny:
1. júna (sobota) 20:00 hod., Viedeň (Rakúsko), Wiener Stadthalle Halle D
2. júna (nedeľa) 20:00 hod., Praha (Česko), O2 Arena

Pop rocková kapela zložená z bratov Jonasovcov získala popularitu vďaka televíznej stanici Disney Channel, kde chodieval nielen ich seriál, ale zahrali si aj vo viacerých filmoch. Na veľké prekvapenie verejnosti bratia oznámili svoj debut v Českej republike. Česi a všetci, ktorí si tento rok urobia zachádzku do Prahy sa teda majú na čo tešiť.

Česko ale nie je jediná krajina, kde odohrajú koncert po prvýkrát. Prvýkrát si ich užijú aj v Rakúsku, Poľsku, Mníchove a ďalších európskych mestách. Celkovo sa turné vyšplhalo na zoznam 86 miest, čo je už naozaj úctyhodné číslo. A čím je práve toto turné zaujímavé? Na koncert by ťa mohol prilákať práve fakt, že legendárne trio vystúpi s piesňami z piatich najznámejších albumov za jediný večer.

Olivia Rodrigo

Názov turné: Guts World Tour
Termíny:
1. júna (sobota) 20:00 hod., Berlín (Nemecko), Mercedes-Benz Arena
2. júna (utorok) 20:00 hod., Hamburg (Nemecko), Barclays Arena
3. júna (streda) 20:00 hod., Frankfurt (Nemcko), Festhalle
4. júna (piatok) 20:00 hod., Mníchov (Nemecko), Olympiahalle

Stúpajúca hviezda, mladučká Olivia, prerazila na svetovej hudobnej scéne s albumom Sour v roku 2021. Svojím silným hlasom a emotívnymi skladbami si získala priazeň a pomerne širokú fanúšikovskú základňu, slovom, teší sa obrovskej popularite. Ak očarila svojím hlasom aj teba, zastav sa na jednom z jej koncertov v Nemecku.

Guts World Tour je druhé koncertné turné mladej speváčky a zároveň úplná prvotina, čo sa týka arénového turné, ktorým spropaguje svoj štúdiový album Guts. Šťastlivci, ktorí už mali možnosť zažiť Oliviu na koncerte, to opisujú ako veľmi emotívny zážitok. Speváčka dokáže pri vystúpeniach navodiť pocit intimity a je tiež zručná v rámci interakcií s publikom.

Nickleback

Názov turné: Get Rollin´ Tour 2024
Termíny:
4. júna (utorok) 20:00 hod., Viedeň (Rakúsko), Wiener Standthalle Halle D
5. júna (štvrtok) 20:00 hod., Praha (Česko), O2 Arena
6. júna (sobota) 20:00 hod., Mníchov (Nemecko), Olympiahalle

Kanadská skupina, ktorá bola v roku 2009 označená časopisom Billboard za najúspešnejšiu rockovú skupinu desaťročia, opäť koncertuje. V roku 2022 vyšiel ich najnovší, už desiaty štúdiový album Get Rollin´, ku ktorému sa viaže toto turné.

Nemôžeme sa dočkať návratu do Európy a toho, kedy všetkých uvidíme. Je to už strašne dlho a budú to pre nás neskutočne výnimočné koncerty.
Nickelback

Všade ich bude sprevádzať indie-rocková kapela Lottery Winners, ktorá sa len v minulom roku ocitla na prvom mieste oficiálnej britskej albumovej hitparády. Koncerty Nicklebacku bývali vždy divoké, kedysi si ich atmosféru ženy užívali aj hore bez. Tak sa choď presvedčiť, či skupina ešte stále dokáže s davom robiť divy.

AC/DC

Názov turné: Power Up Tour
Termíny:
9. a 12. júna (nedeľa a streda) 19:30 hod., Mníchov (Nemecko), Olympiastadion Munchen
10. a 26. júna (nedeľa a streda) 19:30 hod., Viedeň (Rakúsko), Ernst Happel Stadion
11. júla (nedeľa) 17:00 hod., Bratislava, Vajnory

Austrálska hardrocková kapela sa po osemročnej prestávke vracia na koncertné turné. Skupina odohrá celkom 21 koncertov v desiatich štátoch Európy a poctí návštevou aj naše Slovensko. Niektorí to dokonca považujú za ešte väčší úspech ako minuloročný koncert americkej kapely Imagine Dragons, ktorý sa taktiež odohral na bývalom letisku Vajnory.

Čo si môžeš od tohto zážitku sľubovať? Jednoznačne to, že sa zapíše do dejín našich koncertov, keďže to bude debut skupiny na Slovensku.

Ed Sheeran

Názov turné: Mathematics Tour
Termíny:
20. júla (sobota) 17:30 hod., Budapešť (Maďarsko), Puskás Ferenc Stadion
21. júla (nedeľa) 18:00 hod., Hrades Králové (Česko), Park 360

Čechom sa opäť podarilo prísť so skvelou správou. Tak ako už pred pár rokmi v Prahe, tentoraz v Hradci Králové privítajú muzikantský unikát v podobe Eda Sheerana. Jeho koncert sa koná pod záštitou primátorky mesta v rámci festivalu Rock for People. Je skutočne jedinečné, že si vo fanúšikovskej zóne Parku 360 budeš môcť vychutnať celodenný program, nielen koncert samotný.

Britská hviezda príde do Čiech, Maďarska a iných krajín tento rok predstaviť svoje dva posledné albumy Subtract a Autumn Variations. Jeho šou oplývajú jednoduchosťou, kde sa na pódiu vyníma len obyčajný muž s gitarou v ruke, ktorý je ale vyzbrojený neskutočným hlasom a charizmou. Tú prostredníctvom svojich emotívnych piesní prenáša na divákov. Je sa teda na čo tešiť.

Justin Timberlake

Názov turné: The Forget Tomorrow World Tour
Termíny:
26. a 27. júla (piatok a sobota) 18:00 hod., Krakov (Poľsko), Touron Arena
30. a 31. júla (utorok a streda) 19:30 hod., Berlín (Nemecko), Mercedes-Benz Arena

Držiteľ šiestich cien Grammy a mnohých ďalších je opäť na turné po uplynulých piatich rokoch koncertnej prestávky. Toto turné má podporiť jeho šiesty štúdiový album s názvom Everything I Thought I Was. Spevák sa preslávil už v kapele NSYNC, no odvtedy si mal možnosť sledovať jeho úžasne našliapnutú sólovú kariéru.

Nie nadarmo ho nazývajú aj ,,Princ popu“. Obľúbený spevák populárneho singlu Sexyback si tento rok zaspieva naprieč Európou. Do Viedne či Prahy síce nezavíta, ale ak si jeho skutočný obdivovateľ, môžeš ho zastihnúť v Krakove alebo Berlíne.

Taylor Swift

Názov turné: The Eras Tour 2024
Termíny:
27. a 28. júla (sobota a nedeľa) 18:00 hod., Mníchov (Nemecko), Olympiastadion
1., 2. a 3. augusta (štvrtok, piatok a sobota) 18:00 hod., Varšava (Poľsko), Stadion Narodowy
8., 9. a 10. august (štvrtok, piatok a sobota) 19:00 hod., Viedeň (Rakúsko), Ernst Happel Stadion

Taylor Swift skutočne netreba predstavovať. Vďaka jej raketovým úspechom v poslednej dobe dominovala spomedzi umelcov v médiách aj hudobných rebríčkoch. Má za sebou mnohé rekordy a tentoraz pripravila svojim európskym fanúšikom druhé Vianoce. S Eras Tour zožala obrovský úspech v Amerike a rozhodla sa, že v tomto roku ho zopakuje na európskej pôde.

Na pódiu predstaví široký výber hudby z albumov Folklore, Evermore a Midnights, no nezaobíde sa to ani bez jej známych hitov z ďalších albumov. Na Slovensku ani v Čechách ju neuvidíš, ale odskočiť si na takýto koncert trebárs do Viedne je nepochybne skvelý nápad.

Môžeš sa tešiť na triky z amerického turné, kde speváčka na troch mólach predviedla zdanlivé vnorenie sa do bazéna a následné vynorenie v celkom novom kostýme.

Adele

Názov turné: Adele in Munich 2024
Termíny: všetky koncerty sa budú konať v Mníchove (Nemecko), Messe Munchen o 19:30 hod. v dňoch 2. augusta (piatok), 3. augusta (sobota), 9. augusta (piatok), 10. augusta (sobota), 14.augusta (streda), 16. augusta (piatok), 23. augusta (piatok), 24.augusta (sobota), 30. augusta (piatok), 31. augusta (sobota)

Adele sa vracia na starý kontinent, ktorý nenavštívila od roku 2016. To už je riadna doba a teraz nás poctí koncertami výhradne v Mníchove. Vystupovať bude pod otvoreným nebom na mieste, ktoré bude vytvorené na mieru. K tomu sa vyjadrila aj prostredníctvom svojho konta na Instagrame aj samotná Adele: ,,Jednorazový pop-up station na mieru vytvorený pre moje šou, ktoré chcem odohrať? Nedokážem si predstaviť úžasnejší spôsob, ako stráviť leto.“

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, festivaly.eu
Odporúčame