Čakajú ťa maturity? Pusti si tento podcast a uč sa ušami – pomohol už tisíckam študentov!

Scooltag pomohol už tisíckam študentov

Scooltag pomohol už tisíckam študentov (Zdroj: GettyImages)

#Určite sa aj ty teraz počas učenia na maturitu prehrabávaš v rôznych zošitoch. Hľadáš informácie vo farebných poznámkach a už ani nevieš, čo si sa učil pred pár dňami. Na tieto stresové situácie máme dokonalý recept. Podcast Schooltag ti za pár minút prerozpráva témy stručne, zrozumiteľne a po lopate. Už žiadne drvenie – aj učenie na maturity môže byť zábava.

Čo je Schooltag?

Schooltag vznikol ešte v roku 2019 pod online magazínom Hashtag.sk. Táto online platforma zahŕňa videá, články a najmä populárne podcasty, v ktorých sa na niekoľkominútovej stopáži dozvieš všetky potrebné informácie vybranej látky. Stačí len nájsť učivo, ktoré potrebuješ a začať počúvať.

Od štartu podcastu je Schooltag pravidelne v maturitnom období najpočúvanejších podcastov na Slovensku. V marci, apríli a máji predbehne aj silné konkurenčné podcasty a má až 70 % mieru dopočúvanosti. Schooltag si zamilovali tisíce študentov, ktorí naň nedajú dopustiť.

„Podcast je veľmi dobrý. Využívala som ho pri učení na maturity. Časom som ho počúvala len popri ceste a skvelo si zopakovala danú tému. Veľmi mi to pomohlo,“ píše vo svojej recenzií bývalá študentka strednej školy Kristína.

Gramatika

Vieš, ako sa delí slovná zásoba? Aké máme druhy viet? Alebo aké znaky má publicistický štýl? V albume gramatika nájdeš aktuálne 23 podcastov, ktoré pokrývajú kompletné maturitné učivo (nielen) na maturitnú skúšku. Dozvieš sa všetko od tvorenia slov, cez slovné druhy a gramatické tvary až po jednotlivé jazykové štýly.

Literatúra

Literatúra je zvyčajne kameňov úrazu maturantov. Nielenže musíš ovládať všetky jej obdobia, navyše v každom je aj zopár predstaviteľov, významné diela, ich obsah, postavy… No jednoducho samé mená a roky. Aj preto sme literatúra venovali najväčšiu pozornosť a okrem detailne, no prehľadne opásaných období tu nájdeš aj jednotlivé diela, ich obsah a ponaučenie, ktoré z nich vyplýva.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako ti pomôže umelá inteligencia pripraviť sa na maturity?

Anglický jazyk

Študenti, ktorí maturujú z anglického jazyka, potrebujú dostatočnú slovnú zásobu nielen na komunikáciu, ale najmä na sloh. V 31 epizódach rozoberáme všetky, ktoré ťa na teste môžu zastihnúť – od rodiny, cez zdravotnú starostlivosť, prírodu, spoločnosť či najmenej obľúbené typy domov a bytov v zahraničí. Stačí si vybrať tému a započúvať sa.

Občianska náuka

Do občianskej náuky sme zaradili aj základy ekonomiky a ústavného práva. Ak ťa čaká maturita aj z tohto predmetu, nie je nič jednoduchšie, ako nájsť dané témy, hodiť si ich do obľúbených a začať počúvať. Dozvieš sa viac o formách štátu, ľudských právach, štátnej moci, trhu a konkurencii, ale aj širšej filozofii posledných storočí. Dohromady máme viac ako 50 epizód.

Schooltag má aktuálne spracované štyri maturitné predmety a podcast nájdeš v tradičných aplikáciách, akými sú Spotify či Apple Podcast. Sme však aj na YouTube, slovenskej podcastovej apke Sountier a na Podcast Addict, RadioPublic, PodBean a podobne. Stačí si názov zadať do vyhľadávania, kliknúť na odber a začať počúvať.

Prajeme ti príjemné počúvanie a držíme palca na maturitnej skúške!

Maturitný podcast Schooltag
Maturitný podcast Schooltag (Zdroj: hashtag.sk)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame