Čitateľský denník: Bol jedným z najpopulárnejších spisovateľov, poslali ho do vyhnanstva: O čom je jeho najväčšie dielo?

Bol jedným z najpopulárnejších spisovateľov, poslali ho do vyhnanstva: O čom je jeho najväčšie dielo Kapitánova dcéra? (Zdroj: Gettyimages)

#Alexander Sergejevič Puškin bol jedným z najúspešnejších spisovateľov všetkých čias. Prešiel si však skutočne búrlivým životom. Poslali ho do vyhnanstva a jeho život bol presne taký, ako by ste čakali od romantického hrdinu. Pochádzal zo starého šľachtického rodu.

Jeho matka bola vnučka Ibrahima Hannibala, ruského vojenského inžiniera kamerunského pôvodu, ktorý bol obľúbencom Petra Veľkého. Mal vzdelanie vtedajšej ruskej elity, už počas štúdii rozvíjal svoj básnický talent, a neskôr začal pracovať na ministerstve zahraničných vecí. Jedným z jeho najvýznamnejších diel je Kapitánova dcéra. To, o čom je toto dielo, sa dozvieš v našom podcaste.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Túto epizódu ti prináša Technická univerzita vo Zvolene, ktorá je na Slovensku jedinečná vďaka svojmu zameraniu na les, drevo a ekológiu, no svoje si tam nájdeš aj keď ťa zaujíma strojárstvo, ochrana pred požiarmi, dizajn alebo ekonómia. Viac o takmer dvoch desiatkach študijných programov i prihláškach sa dozvieš na stránke www.tuzvo.sk

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame