FOTO Aj toto slovenské mesto dokáže turistov očariť: Pozrite, čo sa tam oplatí vidieť

Nie je túra bez Štúra

#Malacky sú mestom na západnom Slovensku a nachádzajú sa v strede Záhoria. Okrem toho, že tam žije približne 18-tisíc obyvateľov a že sa tam hovorí po záhorácky, som vedel o tomto meste len jedno jediné. Poznal som pesničku Išiel Macek do Malacek. Pozrite sa na to, čo sa oplatí v tomto meste a v jeho okolí vidieť.

Budova synagógy

Napriek tomu, že Malacky nepatria k tým najväčším mestám na Slovensku, tak aj tam viete nájsť viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok. Jednou z takých je určite aj synagóga, ktorá bola postavená v roku 1900 a v súčasnosti sa využíva na kultúrno-vzdelávacie účely. Na prvý pohľad vás zaujme už jej pásikavý vzhľad.

Nie je túra bez Štúra

Zámocký park

Vedeli ste o Zámockom parku v Malackách? Ja sa musím priznať, že som o ňom vôbec netušil. O to viac som bol z neho prekvapený. Je naozaj veľký, ako stvorený na prechádzku a malé vyvenčenie sa. Nájdete tam aj fontánu či priestor na cvičenie a tiež aj Pálfiovský kaštieľ. Ten bol postavený v 17. storočí a dnes je spolu s parkom už národnou kultúrnou pamiatkou. Niet sa čomu čudovať, keďže vyzerajú úplne super. V jeho interiéri sa nachádzajú aj rôzne expozície a výstavy, takže je možné obzrieť si ho aj zvnútra.

Nie je túra bez Štúra

Hrad Pajštún

Hrad Pajštún patril v minulosti do sústavy pohraničných hradov, ktoré od 13. storočia plnili funkciu ochrany severozápadných hraníc uhorského štátu. Zrúcanina hradu sa nachádza nad obcou Borinka, ktorá patrí tiež do okresu Malacky.

Nie je túra bez Štúra

Z centra dediny, od kostola je hrad vzdialený približne 2,5 kilometra a človeku s kondičkou trasa trvá tak 45 minút. Vďaka skvelému značeniu sa nemusíte báť, že by ste sa stratili. Odporúčam vziať si dobrú obuv, v teniskách sa ďaleko nedostanete.

Nie je túra bez Štúra

Bobria hrádza

V dedinke Kuchyňa, ktorá tiež patrí do okresu Malacky, sa nachádza vodná nádrž, na ktorej je 300 metrov dlhá drevená vysutá lávka. Tá je súčasťou náučného chodníka. Jej názov vznikol logicky z toho, že v okolí žije veľa bobrov. V súčasnosti je však sčasti zničená a tak nie je možné prejsť ju celú (fotky sú z novembra 2017 – pozn. aut.). Vraj sa však bude jej oprava v blízkej budúcnosti realizovať. Tak uvidíme.

Nie je túra bez Štúra
Nie je túra bez Štúra

Záhorská Ves

Záhorská Ves je obec s približne 2000 obyvateľmi a je známa predovšetkým tým, že ide o najzápadnejšiu obec na Slovensku. Napriek tomu, že ide o malú obec, nájdete tam aj náučný chodník, vďaka ktorému budete vedieť, čo všetko sa tam oplatí vidieť, a ktorým smerom sa vybrať. Za to palec hore.

Nie je túra bez Štúra

Uhranské múzeum

V Záhorskej Vsi majú aj vlastné múzeum, nachádzajú sa tam rôzne lokálne predmety bežného života či remeselnej výroby. Len škoda, že to tam vyzeralo celkom opustene.

Nie je túra bez Štúra

Ktoré miesta máte v Malackách a ich okolí radi vy? Dajte nám vedieť do komentárov. Budeme sa tešiť.

Ďalšie blogy od Nie je túra bez Štúra
Bratislava # Levoča # Nitra # Bardejov # Trnava # Košice # Banská Štiavnica # Trenčín # Piešťany

Ak sa vám páčil autorov článok a fotky, tak si môžete pozrieť aj jeho cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com, alebo počkajte na ďalšie pokračovanie jeho fotoblogov na Hashtag.sk.

 

Odporúčame