FOTO Trenčín, to nie je iba nápis a hrad: Objavte jeho najzaujímavejšie miesta

Nie je túra bez Štúra

#Trenčín sa mnohým Slovákom spája predovšetkým s módou, rímskym nápisom na skale, futbalovým štadiónom, úspešnými klubmi a tiež hradom, ktorý je dominantou mesta. Avšak ukrýva oveľa viac. A tak som pri mojich potulkách vybral aj tie miesta, ktoré sa určite oplatí vidieť tiež pri návšteve Trenčína.

Reliéf Jána Jiskru z Brandýsa

Centrum Trenčína sa začína pohľadom na brutálne veľkú skalu, teda bralo, na ktorom sa nachádza samotný hrad. Z tohto miesta je možné vidieť na skale reliéf Jána Jiskru z Brandýsa, ktorý je považovaný za symbol bratstva slovenského a českého národa. Aj keď sa musím priznať, že ja som si ho najprv ani nevšimol.

Nie je túra bez Štúra

Mestská veža

V centre mesta je viacero zaujímavých pamiatok, ktoré sú pre toto mesto typické. Okrem iného aj mestská veža, ktorá bola postavená ako súčasť opevnenia začiatkom 15. storočia. Dokonca je možné ísť si Trenčín prezrieť aj z tejto vyhliadky, ale myslím si, že všetci dajú radšej prednosť výhľadu priamo z hradu.

Nie je túra bez Štúra

Štúr v Trenčíne

V Trenčíne nájdete aj námestie môjho kamoša Štúra a hneď viacero odkazov na túto významnú slovenskú osobnosť. Takže, ak chcete mať selfie so Štúrom aj vy, tak v Trenčíne sa vám to ľahko podarí.

Nie je túra bez Štúra

Ďalšie blogy od Nie je túra bez Štúra
Levoča # Nitra # Bardejov # Trnava # Košice # Prešov # Banská Štiavnica

Nie je túra bez Štúra

Katov dom

Smerom k hradu nájdete viacero menších uličiek, ktoré ukrývajú zaujímavé pamiatky. Tak sa mi podarilo objaviť aj tento Katov dom. Ide o jediný zachovaný doklad podoby stredovekého meštianskeho domu a od mája do októbra je možné pozrieť si ho aj zvnútra.

Nie je túra bez Štúra

Trenčiansky hrad

Tento hrad vznikol v 11. storočí ako pohraničná pevnosť. V minulosti patril viacerým významným panovníkom, akými boli Matúš Čák Trenčiansky či Žigmund Luxemburský. Jednotliví panovníci mu dávali svojskú podobu a dnes si môžete pozrieť, ako sa hrad zachoval, keďže je súčasťou Trenčianskeho múzea.

Nie je túra bez Štúra

Rímsky nápis

Asi jedným z najznámejších symbolov mesta Trenčín je Rímsky nápis z roku 179 nášho letopočtu. Na hrade nájdete jeho repliku a originál si môžete pozrieť z hotela Elizabeth, ktorý sa nachádza v centre mesta.

Nie je túra bez Štúra

Café Sládkovič

Môžem čestne napísať, že Trenčín je zatiaľ asi tým najpokrokovejším mestom, ktoré som navštívil v rámci skvelých kaviarní a reštaurácií. Reštiky ešte z minulého storočia tam tak ľahko nenájdete. To je samozrejme super a ak ste milovníkom dobrej kávy či dobrého jedla, v Trenčíne si určite vyberiete. Ja som stihol byť na káve aj v útulnej kaviarni Café Sládkovič a páčiť sa tam bude určite aj vám.

Nie je túra bez Štúra

Páči sa vám mesto Trenčín? Ktoré miesta sa určite ešte oplatí pri návšteve tohto mesta vidieť. Doplnili by ste ho do môjho zoznamu? Dajte nám vedieť do komentárov. Budeme sa tešiť.

Ak sa vám páčil autorov článok a jeho fotky, tak si môžete pozrieť aj jeho cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com, alebo počkajte na ďalšie pokračovanie jeho fotoblogov na Hashtag.sk.

 

Odporúčame