Cestovanie pre domácich miláčikov: Spoločnosť prepravuje iba psíkov, takýto luxus ich čaká na palube

To, čo je pri bežnej leteckej preprave ľudí štandardom, čaká aj na tvojho domáceho miláčika (Zdroj: Freepik/stickerside)

#Pokiaľ si vášnivý cestovateľ a zároveň aj psíčkar, tak určite vieš, že tieto dve hobby nie je príliš ľahké skombinovať. Aerolinky často nedokážu vyhovieť majiteľom chlpáčov pri ich preprave a stáva sa, že neraz musia vyraziť za dobrodružstvom osamote. Tento raz sa karta obracia a zvieratá budú môcť bez problému cestovať. Dokonca vlastnou leteckou spoločnosťou.

Luxus pre chlpáčov

To, čo je pri bežnej leteckej preprave ľudí štandardom, čaká aj na tvojho domáceho miláčika. Na palube špeciálneho lietadla sa tvoj psík stretne s ozajstným luxusom. Každý cestujúci si pred odletom môže vychutnať exkluzívne menu od šéfkuchára, pričom jeho maznáčik neobíde naprázdno.

V ponuke pre psích pasažierov nájdeš mnohé dobroty. Okrem toho, domáci maznáčik dostane pri nástupe do lietadla chrániče sluchu a bundu pre prípad, že by mu bolo nepríjemne chladno.

 

Chcú vyhovieť všetkým

Spoločnosť BARK, ktorá s týmto nápadom prišla, sa snaží let pre chlpáčov čo najviac spríjemniť. Vytvorili špeciálny koncept BARK Air, ktorý je akousi leteckou spoločnosťou, ktorá by mala vyhovieť všetkým pasažierom. Hlavnou myšlienkou podľa Forbes je, že spoločnosť kladie dôraz na pohodlie psích pasažierov. Tí sú často bežnými aerolinkami odmietaní alebo je ich preprava neštandardne náročná.

„Keď sme v roku 2011 spúšťali našu spoločnosť, mali sme za úlohu narušiť priestor pre psov a spojiť tým nejaký produkt vhodný pre chlpáčov a ich majiteľov. Sme nadšení, že môžeme využiť poznatky, ktoré sme sa za tie roky naučili a priniesť psom skvelé zážitky,“ uviedol spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti pre Forbes.

Poriadny balík peňazí

Ak by si chcel niečo také dopriať svojmu psíkovi, budeš potrebovať poriadne tučné bankové konto. Prvé lety sú v pláne v druhej polovici mája. Trasu New York – Los Angeles a New York – Londýn má spoločnosť naplánovanú už na 23. mája tohto roku. Cena jednej letenky pre psa a jeho majiteľa bude niekde okolo 5 600 až 7 500 eur!

Sleduj náš Instagram

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame