FOTO V najznámejšom kúpeľnom meste u nás je čo obdivovať: Ukrýva množstvo zaujímavých miesta

Nie je túra bez Štúra

#Piešťany sú u nás známe predovšetkým ako kúpeľné mesto. Čo všetko tam okrem známeho Kúpeľného ostrova môžete vidieť? Či už je to slávny barlolámač, prípadne niečo iné, pozrite sa na to, ktoré miesta v Piešťanoch sa ešte oplatí navštíviť.

Kolonádový most

Tento most bol postavený v rokoch 1931-1933 podľa projektu architekta Emila Belluša. Ide o najdlhší krytý most na Slovensku, dlhý je až 156 metrov. Na vstupných priečeliach oboch strán mosta sa nachádzajú latinské nápisy Saluberimae Pistinienses Thermae (Uzdravujúce piešťanské kúpele) a Surge et ambula (Vstaň a choď). Aj keď by bolo určite super vedieť latinsky, tak ja som si tieto nápisy, ako bežný smrteľník, prekladal.

Nie je túra bez Štúra
Nie je túra bez Štúra

Barlolámač

Táto socha muža, ktorý láme barlu, je jedným z najväčších symbolov mesta. Barlolámač sa stal svetoznámym symbolom uzdravujúcej sily piešťanských kúpeľov. Takže selfie s týmto týpkom nesmela chýbať ani u mňa.

Nie je túra bez Štúra

Krajinský most

Druhým zaujímavým mostom v Piešťanoch je ten, ktorý bol postavený v rokoch 1930-1931. Ide o cestný most nazvaný Krajinský, so železnou konštrukciou. Zaujímavosťou je aj to, že cez toto mesto preteká najdlhšia slovenská rieka, ktorou je Váh.

Nie je túra bez Štúra

Most zaľúbených

Aj tretí zaujímavý most som objavil v centre mesta. Len by som chcel vedieť, prečo je tento most taký malý oproti tým dvom predchádzajúcim. Že by to bolo tým, že dnes je už vo svete lásky naozaj tak málo a väčší ani netreba?!

Nie je túra bez Štúra

Balneologické múzeum

Viete čo je to balneológia? Dozvedel som sa, že ide o vedný odbor o liečivých minerálnych a termálnych vodách a kúpeľníctve. Toto múzeum bolo založené v roku 1928 a je jediným múzeom svojho druhu na Slovensku, ktoré je špecializované práve na dejiny tohto odboru.

Nie je túra bez Štúra

Kúpeľný ostrov

Piešťany sú mestom, ktoré je známe hlavne tým, že ide o jedno z najväčších slovenských kúpeľných miest. Kúpeľný ostrov sa bude páčiť aj vám a aj obyčajná prechádzka tam stojí za to. Vidieť tam môžete veľa zelene, pekných budov a dokonca aj mini zoo. Len ja som si pri mojom štúrovaní na tomto mieste uvedomil, že kúpele ma veľmi nebavia. Mal som pocit, že všade naokolo sú len chorí ľudia.

Nie je túra bez Štúra

Pripravení na turistov

Na Piešťanoch sa mi páčilo aj to, že tam je v každom druhom dome nejaký penzión či hotel. Takže určite nemusíte mať strach, že by ste si nenašli nejaký nocľah v prípade, že sa chystáte na dlhší výlet do Piešťan.

Nie je túra bez Štúra

Ktoré miesta v Piešťanoch máte najradšej vy? Dajte nám vedieť do komentárov. Budeme sa tešiť.

Ďalšie blogy od Nie je túra bez Štúra
Bratislava # Levoča # Nitra # Bardejov # Trnava # Košice # Banská Štiavnica # Trenčín

Ak sa vám páčil autorov článok a fotky, tak si môžete pozrieť aj jeho cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com, alebo počkajte na ďalšie pokračovanie jeho fotoblogov na Hashtag.sk.

Odporúčame