FOTO Banská Štiavnica má jedinečnú atmosféru: Ukrýva aj týchto 6 nádherných miest

Nie je túra bez Štúra

#Banská Štiavnica síce nepatrí počtom obyvateľov k veľkým mestám, no o to viac je pre mnohých Slovákov tým najkrajším miestom u nás. Toto mestečko má neskutočnú a jedinečnú atmošku, ktorá vás vtiahne hneď po príchode. Vybral som 6 miest, kde to v Štiavnici naozaj stojí za to. Súhlasíte?

Starý zámok

Banská Štiavnica je jedným z tých miest na Slovensku, kde nájdete hneď viacero pekných a zaujímavých pamiatok. Okrem iného sa toto mesto môže pochváliť aj tým, že má hneď dva zámky. To si dovoľte. Tento Starý zámok bol pôvodne kostolom, preto je jeho prekvapivým charakteristickým znakom kostolná veža.

Nie je túra bez Štúra

Nový zámok

Z centra mesta je to k tomuto druhému zámku len pár minút a určite sa oplatí ísť si ho pozrieť aj zblízka. Okrem príjemnej prechádzky si užijete aj výhľad, ktorý sa vám naskytne práve z tohto miesta. Tento zámok bol postavený v druhej polovici 16. storočia, ako opevnená pozorovateľňa. V súčasnosti tam nájdete aj expozície Banského múzea.

Nie je túra bez Štúra

Trojičné námestie

Jedným z mojich najobľúbenejších miest v Štiavnici je práve toto námestie. Okrem čarovnej atmosféry zistíte, že v takej Štiavnici je úplne jedno, či svieti slnko alebo prší. Tam sa vám bude páčiť vždy. V dolnej časti námestia nájdete barokové súsošie Svätej Trojice s Immaculatou a svätcami.

Nie je túra bez Štúra

Ďalšie blogy od Nie je túra bez Štúra
Levoča # Nitra # Bardejov # Trnava # Košice # Prešov

Nie je túra bez Štúra

Botanická záhrada

Oplatí sa ísť pozrieť si aj túto botanickú záhradu. Vstup je voľný, čo je super, a uvidíte tam okrem viacerých zaujímavých stromov či rastlín aj nádherné budovy. Pretože táto botanická záhrada sa rozprestiera v areáli historickej Baníckej a lesníckej akadémie, prvej vysokej technickej školy na svete (1762). Ide o nádherné novorenesančné budovy, z ktorých sú dnes stredné školy.

Nie je túra bez Štúra

Banskoštiavnicka kalvária

Mojím osobným víťazom toho najkrajšieho miesta v Štiavnici je jednoznačne kalvária. Ide o netypicky koncipovaný súbor kaplniek a kostolov, zdobených reliéfmi, plastikami a nástennými maľbami, a tvoria ju 3 kostoly, 17 kaplniek, Žalár a Svätý hrob. Nemusíte byť ani extra veriaci, tam sa všetko spojí tak, ako má a jednoducho si to miesto zamilujete aj vy. A aj keď to zdola vyzerá celkom náročne, nedajte sa odhovoriť svojou kondičkou, určite to zvládnete aj vy.

Nie je túra bez Štúra
Nie je túra bez Štúra
>> ROZHOVOR: Na ruku si vytetoval Štúra a začal cestovať po Slovensku <<
Nie je túra bez Štúra

Kaviareň Divná Pani

V Štiavnici nájdete aj viacero zaujímavých a jedinečných kaviarní, ktoré ešte umocňujú pocity z tohto mesta. Jednou z takýchto čarovných kaviarní je aj Divná pani, a keď budete v Štiavnici určite sa nezabudnite zastaviť na dobrú kávu či čokoládu práve tu.

Nie je túra bez Štúra

Páči sa vám Banská Štiavnica? Ktoré miesta sa určite ešte oplatí pri návšteve tohto mesta vidieť a doplnili by ste ich do tohto zoznamu? Dajte nám vedieť do komentárov. Budeme sa tešiť.

Ak sa vám páčil autorov článok a jeho fotky, tak si môžete pozrieť aj jeho cestovateľský blog Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com, alebo počkajte na ďalšie pokračovanie jeho fotoblogov na Hashtag.sk.

Odporúčame