Dejepis: Hovoria ti niečo slová heraldika, paleografia či numizmatika? Teraz ich budeš mať v malíčku!

História a historické pramene

História a historické pramene (Zdroj: Getty Images)

#Ak maturuješ z dejepisu, máme pre teba skvelú správu. V rámci Schooltagu sme sa rozhodli spracovať 30 tém, v ktorých z rýchika prejdeme od pravekej spoločnosti až do obdobia, kedy naši rodičia na námestiach štrngali kľúčikmi. Dúfajme, že na takej úrovni, aby pre teba maturita z dejepisu bola len primitívnou hračkou. Prvá epizóda nesie názov História a historické pramene a okrem nich sme si v nej predstavili aj najdôležitejšie pomocné historické vedy.

Najväčší význam histórie pre spoločnosť spočíva v tom, aby sme predchádzali chybám a konfliktom, ktoré sa už v minulosti stali. Zároveň pomáha načrtnúť budúcnosť, keďže – ako hovorí známe slovenské porekadlo – história sa zvykne opakovať. Takže dúfame, že história sa bude opakovať aj v tomto prípade a my ťa uvidíme pri sledovaní ďalšej časti Schooltagu.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame