Čitateľský denník: Jeho otec bol generál v Bonaparteho armáde, pozmenenú verziu jeho románu poznáte z dielne Disney: O kom bude reč dnes?

O kom bude reč dnes? (Zdroj: Gettyimages)

#Sľubujeme, toto je posledné dielo z romantizmu, ktorému sa budeme venovať. Ale je dôležité, francúzsky romantizmus sme si ešte bližšie nepredstavili. A navyše, dej s najväčšou pravdepodobnosťou poznáte. Teda, aspoň verziu z dielne Disney. Dnes budeme hovoriť o Victorovi Hugovi a jeho knihe Chrám Matky Božej v Paríži.

Victor Hugo sa narodil v roku 1802 do rodiny generála, ktorý slúžil v Bonaparteho armáde. Hugova matka bola naklonená korune, no otec sa prikláňal skôr k neskorším formám vlády. Bol, koniec koncov, Bonaparteho generálom. Čiže jeho detstvo muselo byť pomerne mätúce a chaotické. Nakoniec sa však priklonil k politickým názorom svojej matky. Umrel v Paríži v roku 1885. Pochovaný je v Panthéone ako národný hrdina. Poďte sa s spolu s nami dozvedieť niečo viac o jednom z jeho vrcholných diel.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Túto epizódu Schooltagu ti prináša Trenčianská univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Trenčianska univerzita je mladá univerzita v obľúbenom študentskom meste s jedinečnou atmosférou.

Ver tomu, že si vyberieš z pestrej palety študijných programov od personálneho manažmentu, strojárskych technológií a materiálov, dizajnu, až po zdravotníctvo či politológiu. Viac info o prihláškach a jednotlivých programoch nájdeš na tnuni.sk/aktuality.

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame