Angličtina – The young and their world: Byť tínedžerom nie je žiadna hračka, v tomto období prichádzajú prvé veľké zmeny

Angličtina - The young and their world: Byť tínedžerom nie je žiadna hračka.

Byť tínedžerom nie je žiadna hračka. (Zdroj: Unsplash.com/Vince Fleming)

#Byť tínedžerom môže byť niekedy naozaj komplikované. Mladých ľudí vtedy čakajú obrovské zmeny, s ktorými sa musia popasovať. Začína to veľkými fyzickými zmenami ako napríklad rastom chĺpkov či zväčšením svalovej hmoty. Prichádza však aj k zmene správanie, ktorá je častejšie ako zmena počasia v Londýne.

V tomto období sa človek začína spoznávať. Zisťujú, aké sú ich slabé a silné stránky, ale aj ako reagujú v kritických situáciách. Okrem toho si takmer všetci v tomto období prejdú fázou rebélie, kedy dochádza častým hádkam práve s najbližšími.

Čo sa z podcastu dozvieš?

  • Priblížime ti, kedy nastáva obdobie puberty a kedy zas obdobie dospelosti.
  • Tiež ti prezradíme, akými poruchami trpia mladí ľudia.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame