Angličtina – Mental health: Okrem fyzického je veľmi dôležité aj psychické zdravie! Bohužiaľ, je často zanedbávané

Angličtina - Mental health: Psychické zdravie je veľmi dôležité!

Angličtina - Mental health: Psychické zdravie je veľmi dôležité! (Zdroj: Unsplash.com/Anthony Tran)

#Najdôležitejšie v našom živote je zdravie. Väčšina ľudí sa zaoberá najmä svojou fyzickou stránkou. Cvičí, športuje, zdravo sa stravuje a navštevuje pravidelne lekárske prehliadky. Okrem fyzického zdravia je však dôležité aj to psychické zdravia. Bohužiaľ, je však veľmi často zanedbávané.

Keď ste boli psychický chorý v minulosti znamenalo, že vás dajú do „väzenia“ a čaká vás príšerné zaopchádzanie. Ľudia boli totiž považovaní za posednutých démonom. Psychológia sa však vyvíjala a dnes to už je úplne iné. Mať psychické problémy nie je hanba a pokiaľ sa necítite dobre, určite by ste mali navštíviť odborníka. Chcete vedieť viac o duševnom zdraví? Pozrite si náš nový podcast.

Čo sa z podcastu dozvieš?

  • Prečo je psychické zdravie dôležité.
  • Ako liečili psychicky chorých ľudí v minulosti.
  • Prečo je dôležité starať sa o svoje psychické zdravie.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Túto epizódu ti prináša Technická univerzita vo Zvolene, ktorá je na Slovensku jedinečná vďaka svojmu zameraniu na les, drevo a ekológiu, no svoje si tam nájdeš aj keď ťa zaujíma strojárstvo, ochrana pred požiarmi, dizajn alebo ekonómia. Viac o takmer dvoch desiatkach študijných programov i prihláškach sa dozvieš na stránke https://www.tuzvo.sk/. Nepremeškaj skvelú príležitosť a študuj to, čo ťa naozaj baví.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame