Gramatika: Ústnosť, situačnosť či expresívnosť sú vlastnosti ktorého štýlu? Už v dnešnom podcaste!

Ako spoznať hovorový štýl (Zdroj: Gettyimages)

#Nevieš ako napísať dobrý diskusný príspevok? Tak teraz spozorni, dáme  ti (know-how) zopár dobrých tipov ako na  to! V prvom rade treba dodržať tému, zbytočne od nej neodbočovať a pripraviť si viacero argumentov. 

Čo sa týka vonkajšej kompozície, začni oslovením, napríklad vážení prítomní alebo milí spolužiaci. Potom treba nejaký úvod, napríklad prečo sa chceš k danej téme vyjadriť. Ďalej nasleduje jadro, v ktorom predstavíš svoj názor a riešenie, ktoré treba aj vysvetliť a podoprieť vhodnými argumentmi. No a záver by mal obsahovať stručné zhrnutie povedaného a poďakovanie za slovo a pozornosť. 

Viac sa o hovorovom jazykovom štýle a jeho útvaroch dozvieš v našom Schooltag podcaste. Tak nezabudni dať odber na Spotify a follow na Instagrame, aby ti nič neuniklo.

Podcast Schooltagu na rôzne predmety, z ktorých môžeš aj ty maturovať. Určite nepremeškaj ani jeden diel. Pokúsime sa prebrať všetky maturitné otázky z daných predmetov. Nájdeš nás na podcastových a streamovacích platformách ako Apple Podcasts alebo Spotify. Takisto sme celý podcast zavesili na Youtube. Viac našich noviniek môžeš sledovať aj na našom Instagrame.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame