Vynikajúcim študentom sa môže stať každý: Stačí dodržať týchto 6 užitočných pravidiel!

nohy

Staň sa aj ty vynikajúcim študentom! (Zdroj: Unsplash/Redd)

#Či už študuješ na strednej alebo vysokej škole, je dôležité, aby si čas, ktorý stráviš v školských laviciach, využil na maximum. Neboj sa, nebudeš za šprta. Avšak bolo by škoda nevyužiť toto obdobie práve na to, na čo je určené – na kvalitné štúdium.

Stať sa úspešným študentom môže každý z nás. Stačí si osvojiť zopár trikov a fínt, ktoré ti pomôžu zažiariť. Toto sú definitívne tie najlepšie z nich:

#1 Prihlás sa na náročné predmety

Nie vždy je cesta najmenšieho odporu tá najlepšia. Prihlásiť sa na predmety, ktoré nikto „nemusí“, môže byť výrazným posunom v tvojom neskoršom kariérnom rozvoji. Nemusíš si pre štúdium zvoliť len predmety, na ktorých je hŕba študentov. Skús sa prihlásiť aj na niečo skutočne náročné. Pri takomto štúdiu si určite poriadne precvičíš mozgové závity.

#2 Posaď sa dopredu

Väčšina z nás sa rada schováva v poslednej lavici, kde nie je pod drobnohľadom učiteľa či profesora. Avšak, keď sa chceš skutočne niečo naučiť, neboj sa sadnúť si dopredu. Zachytíš tak oveľa viac informácií, ako keď sa krčíš niekde úplne vzadu. Aj na skúšky sa ti tak bude pripravovať oveľa ľahšie.

#3 Neblicuj

Ak máš byť v škole, buď v škole. Ukáž sa na každej prednáške a skús to, čo sa v nej dozvieš, využiť na maximum. Možno sa ti bude zdať nudná, no ak sa naučíš dôsledne načúvať, určite to nebude zbytočne zabitý čas. Ak sa uleješ z dôležitých prednášok, bude to predovšetkým tebe na škodu. Nechodíš tam kvôli vyučujúcemu, ale predovšetkým kvôli sebe.

Ak sa zúčastníš prednášok, príprava na testy a skúšky bude ľahšia (Zdroj: Unsplash/Ye Fung Tchen)

#4 Pýtaj sa

Ak niečomu skutočne nerozumieš, nehľaď na tabuľu ticho ako partizán. Kto sa pýta, veľa sa dozvie. Preto ak si s niečím naozaj nevieš rady, spýtaj sa na to vyučujúceho. Určite ti pomôže nájsť stratenú niť. Na druhej strane dávaj pozor, aby si sa neustále nepýtal na sprostosti, pretože tak definitívne otráviš všetkých navôkol.

#5 Vyčleň si priestor na štúdium

Tento priestor by sa mal stať pre teba svätyňou. Ak sa budeš učiť predovšetkým na jednom mieste, už len pohľad na tento tvoj štúdijný kútik v tebe vzbudí chuť na štúdium. Zároveň aj zvyšok rodiny bude brať na vedomie, že TOTO je tvoj priestor, v ktorom by ťa nikto nemal vyrušovať. Ak sa učíš pri kuchynskom stole, je veľká pravdepodobnosť, že budeš neustále pod vplyvom rôznych vzruchov či zbytočných otázok.

#6 Medituj

Je to ten najlepší spôsob, ktorým si môžeš vyčistiť myseľ. Skús dôkladnej a hlbokej meditácii denne venovať aspoň 10- 20 minút času. Nie je to veľa. Čas, ktorý investuješ do meditácie, rozhodne stojí za to. Len vyčistená myseľ je schopná absorbovať nové informácie. Do plného pohára viac tekutiny nenaleješ. Prajeme ti úspešné štúdium!

Nájdi si čas na svoj pokoj (Zdroj: Unsplash/JD Mason)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame