Udalosti minulého týždňa: Toto sú mená najbohatších slovákov

Muž prerátava peniaze

Peniaze. (Zdroj: Unsplash.com/Towfiqu Barbhujya)

#Po siedmich dňoch je tu opäť Weektag. Ak si nezaregistroval, čo sa dialo počas týždňa my ti to takto zhrnieme a nič ti neujde. Začiatok týždňa začal, žiaľ obrovskou tragédiou v hlavnom meste. Okrem toho sme ti však aj prezradili, kto sú najbohatší Slováci.

#1 Tri básnické sudičky

Tento týždeň sme si predstavili novú básnickú zbierku. Ponesie názov, ktorý pramení až z gréckej mytológie. ,,Moiry“, podľa troch sudičiek, strážkyniam osudu. Zbierku spojili tri slovenské sudičky a to Nikola KozmováKlaudia Dočekalová a Jana Mišeková. Knika má aj štyroch ilustrátorov. Zbierka priblíži pohľad mladej ženy na každodenný život.

Tri šikovné Slovensky stoja za básnickou zbierkou Moiry: Ak miluješ poéziu, táto kniha ťa zaujme!

#2 Byť právnikom Johnnyho Deppa sa oplatí

Ostro sledovaný konflikt medzi Amber Heard a Johnnym Deppom vyhral Johnny. Odvtedy začal opäť koncertovať s gitaristom Jeffom Beckom. Johnny si počas súdneho procesu nenašiel len právnikov, ale aj priateľov. Camille Vasquez a Ben Chew sa na jeho koncerte vo Washington DC objavili vo VIP zóne. Celý koncert si tak užili ako čestní hostia.

Od právnikov až po VIP hostí: Takto si to užili právnici Johnnyho Deppa na jeho koncerte

#3 Návrhár ožije na Met Gala

Každý rok sa začiatkom mája v New Yorku koná bál, na ktorý lístok stojí neuveriteľné peniaze. Počas roka sa len domnievame, čo bude ďalšou témou. Tento rok to však už vieme. Je to Karl Lagerfeld, zosnulý módny návrhár. Počas svojho života bol ikonou módnych domov Chanel a Chloé. Svoj nesúhlas s touto témou však vyjadrila herečka Jameela Jamil.

Módný návrhar ožije na tohtoročnom Met Gala: Téma festivalu je prezradená!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Ukázali sme ti najväčší NATO bunker v Európe

#4 Martin Vaculík zvíťazil

Slovensko má šikovných športovcov, to potvrdil aj pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík. Ten pred týždňom zvíťazil v poľskej Toruni. Víťazstvo v Toruni bolo pre neho druhé v sezóne 2022, v ktorej triumfoval aj na pretekoch v Prahe. Pre svoje zdravotné problémy bohužiaľ vynechal šieste podujatie sezóny, a to vo Veľkej Británii.

Highlighty slovenských športovcov: Cibulková je opäť tehotná a Rehák Štefečeková si vybojovala miestenku na olympiádu!

#5 Cestovateľský festival na Slovensku

Slovensko má niekoľko preslávených festivalov. Jedným z nich je aj cestovateľský festival ,,Bez hraníc“. Na jeho hlavný program nemusíte čakať ani dlho, uskutoční sa od 3. do 5. novembra 2022 v Martine. Bohatý program ponúkne prezentácie z ultrabehu po Slovensku, divokého Laponska, roadtripu po Rumunsku, Patagónie, kanadských hôr, Ázie či Banátu. Môžete sa tešiť aj na hostí zo Slovenska a Česka.

Aj tento rok sa cestovateľský festival Bez hraníc dostane do rôznych kútov Slovenska: Zavítaš naň aj ty?

#6 Zverejnili mená najbohatších Slovákov

Každý rok sa zverejnia mená najbohatších Slovákov. Tak to bolo aj teraz a na zozname sa nachádza 38 miliónových mien. My sme vám predstavili desiatich z nich. Prvým miestom sa pýši Ivan Chrenko, ktorý svoje milóny získal developerskou skupinou HB Reavis. Pýši sa aj projektmi ako Nivy v Bratislave či Forest vo Varšave.

Niekoho sa kríza ani nedotkne: 10 najbohatších Slovákov v roku 2022

#7 Päť životov, ktoré vzal opilec

Tento týždeň si pripomíname aj udalosť, ktorá sa stala 2. októbra a vyžiadala si päť ľudských nevinných životov. Dušan Dědeček, ktorého s 1,69 promile alkoholu v krvi počas jazdy prepustili na slobodu. Ani nevinné životy nezabránili tomu, aby vinník šiel do väzby. Zosnulí už majú za sebou aj pohreby, no pokoja sa ešte dlho nedočkajú.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Fínska premiérka sa odviazala na večierku, najlepší MMA bojovník dostal kopačku do hlavy

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame