Niekoho sa kríza ani nedotkne: 10 najbohatších Slovákov v roku 2022

Najbohatší Slováci. (Zdroj: Unsplash.com/Mufid Majnun)

#Nie všetci sa môžeme pochváliť miliónmi na účte, aj keby sme si to možno viacerí priali. Niektorí však zarábajú skutoční balík peňazí. Slovensko má presne za rok 2022 38 milionárov. Rebríček zostavil portál forbes.sk. Nechýbajú na ňom ani známe mená šoubiznisu. My vám povieme kto obsadil prvých 10 priečok.

1. Ivan Chrenko

Tak znie meno najbohatšieho Slováka. Na svojom konte má 1, 83 miliárd eur. Nezarobil tieto peniaze len svojím úsmevom. Ivan Chrenko získal tento majetok svojou developerskou skupinou HB Reavis. Má za sebou viac úspešných projektov ako Nivy v Bratislave či Forest vo Varšave.

Posted by 𝐈𝐯𝐚𝐧 𝐂𝐡𝐫𝐞𝐧𝐤𝐨 on Monday, February 15, 2021

2. Valéria Haščáková a rodina

Len 50 miliónov ju delí od prvého miesta. Valéria Haščáková svoj majetok za rok 2022 vyčíslila na 1, 34 miliárd eur. Manželka Jaroslava Haščáka so svojimi synmi, majú významný balík v skupine Penta Investments. Ani kauza Gorila ho nepripravila o milióny. Venujú sa viacerým odborom ako aj zdravotníctvu, realitám, stávkovaniu, financiám a strojárstvu.

3. Patrik a Jozef Tkáčovci

Na treťom mieste je rodina Tkáčovcov, ich majetok je v hodnote 840 miliónov eur. Rodinné duo ovplyvňuje dianie v biznise už od deväťdesiatych rokov. Otec a syn sa vo firme J&T Finance Group pohybujú už roky.

4. Miroslav Trnka

Vo svete IT si naozaj viete poriadne zarobiť. Svoje už o tom vie aj 61 ročný Miroslav Trnka. Jeho majetok je v hodnote 780 miliónov eur. Spoluzakladateľ a dlhoročný generálny riaditeľ Esetu, najväčšej IT firmy v slovenskom vlastníctve. Rodený Trnavák postupne podniká aj tým, že postupne rekonštruuje budovy historického centra.

5. Peter Paško

Ďalším milionárom je aj Peter Paško, ktorý taktiež vo firme Eset zarobil za rok 760 miliónov eur. Spoluzakladateľ, hlavný programátor prvej verzie antivírusového programu ešte z konca osemdesiatych rokov, neskorší obchodný či marketingový riaditeľ firmy. Teraz sa venuje aj realitám.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Unikátne vesmírne divadlo na Slovensku! Tak to sa len tak nevidí: Neuveríš, čo sa podarilo zachytiť

6. Rudolf Hrubý

Treticu milionárov z Esetu uzatvára spoluzakladateľ Rudolf Hrubý. 750 miliónový majetok priznal za rok 2022. Dlhoročný finančný riaditeľ firmy, pôvodne teoretický kybernetik a v neposlednom rade aj majiteľ hokejového Slovana Bratislava. Spolumajiteľom je aj okruhu Slovakia Ring a bratislavského Hotela Carlton.

🎉🎉🎉 Dnes oslavujeme 30 rokov od vzniku našej spoločnosti, ďakujeme, že ste s nami.17.9.1992, v čase, keď bol u nás…

Posted by ESET on Friday, September 16, 2022

7. Ivan Jakabovič

J&T Finance Group si v top 10tke našla aj druhého zástupcu. Spolumajiteľ Ivan Jakabovič s jeho majetkom 740 miliónov eur sa na verejnosti už neukazuje. Už pred rokmi sa presťahoval do Monackého kniežatstva, kde má doteraz trvalý pobyt. Svoj majetok navyšuje aj tým, že je členom J&T Capital Partners.

8. Tomáš Chrenek

Okrúlý 700 miliónový majetok má Tomáš Chrenek, ktorý pôsobí vo firmách Moravia Steel, Třinecké železárny, Minerfin a Agel. Ani pandémia a ani vojna na Ukrajine nezastavila jeho podnikanie v hutníctve a zdravotníctve.

9. Milan Fiľo

Aj napriek náročnému roku sa jeho majetok vyčíslil na 540 miliónov eur. Milan Fiľo je aj vďaka SHP Group jedným z najväčších milionárov na Slovensku. Konglomerát výrobcov a predajcov papierenského tovaru na Slovensku i v zahraničí. Svoj majetok, ale čerpá aj zo značky ako Tauris a Ryba Košice.

10. Martin Kúšik

Desiatku najbohatších Slovákov uzatvára Martin Kúšik so svojím majetkom 510 miliónov eur. Odídenec z Penty sa usadil v rodinnom holdingu Odyssey 44 v Prahe. Svoje bohatstvo rozšíril aj pri kúpe siete Sportisimo. Kúšik má aj malý podiel v nemeckej firme Flixbus.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, forbes.sk
Odporúčame