Udalosti minulého týždňa: Ukázali sme ti najväčší NATO bunker v Európe

Bunker

Bunker (Zdroj: Unsplash.com/Thom Milkovic)

#Po siedmych dňoch je tu opäť weektag. Poď sa s nami pozrieť na zopár udalostí, ktoré by si mal vedieť, ak chceš byť nonstop v obraze. Uvidíš najväčší NATO bunker v Európe a ešte omnoho viac!

#1 Strašidelný bunker

Preskúmali sme jeden z najväčších opustených NATO bunkrov v Európe. Kedysi poskytoval ochranu pred jadrovými útokmi, dnes by sa tam odvážil už iba málokto. Garantujeme, že už pri samotnom videu zabudneš dýchať! Vydáš sa s nami do spleti tajomných chodieb? Treba uznať, že urbexeri z The Dark Pirate Stories majú nervy zo železa. Samotný vstup do bunkra nie je nič pre ľudí, ktorí trpia klaustrofóbiou a hlbšie bádanie je sprevádzané totálnou tmou. Si zvedavý, čo objavili?

Jeden z najväčších NATO bunkrov v Európe: Kedysi poskytoval ochranu pred útokmi, dnes by sa sem odvážil málokto

#2 Na móle sa predviedli poriadne odvážne kúsky

Františkánska záhrada v Skalici otvorila túto sobotu brány pre návštevníkov výnimočného spoločenského podujatia. Tretí ročník Prestige Charity Fashion Eventu pod taktovkou Andrey Koreňovej tentokrát niesol názov Spoločne pre Samka. Organizátori na čele s event manažérkou Nikoletou Lamprechtovou pripravili bohatý celodenný program, ktorý vrcholil večernou módnou prehliadkou.

Fashion show s cieľom pomôcť: Na móle sa predviedli poriadne odvážne kúsky, ktorý najviac zaujme teba?

#3 Za kráľovnou smúti dokonca aj Paddington

8. september 2022 sa ukotví v mysli každého z nás- zomrela britská kráľovná Alžbeta II. Stalo sa tak v škótskom zámku Balmoral. Je úctyhodné, že bola najstaršou žijúcou aktívnou panovníčkou a bola kráľovnou Spojeného kráľovstva a ďalších štrnástich štátov Commonwealthu. Do večnosti odišla v pokoji a v kruhu rodiny popoludní 8. septembra.

Za britskou kráľovnou smúti celý svet: Dokonca aj obľúbený filmový medvedík Paddington vyjadril žiaľ

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Vo finále súťaže krásy sa po prvýkrát ocitne aj súťažiaca bez make-upu

#4 Podnikanie bez kapitálu

Heuréka! Konečne si našiel podnikateľský nápad, ktorý si dôsledne overil v praxi a si pripravený na oficiálny rozbeh živnosti či vlastnej firmy? S počiatočnými nákladmi ti vie pomôcť štát, súkromný sektor aj mimovládne organizácie. Na ktoré dvere môžeš zaklopať a získať (často aj nenávratné) finančné prostriedky na svoje podnikanie?

Chceš podnikať a nemáš peniaze? S rozbehom môže pomôcť štát, rodina či masy

#5 Burger, ktorého príchuť šokuje

Ak si si myslel, že doteraz si vyskúšal už skutočne všetko, tak ťa asi sklameme. Burger, s ktorým prišla švédska značka rastlinných potravín Oumph!, si určite ešte nemal. Chutí totiž ako ľudské mäso. Nový burger od švédskej značky potravín Oumph! rozhodne rozdelil ľudí na dva tábory. Medzi tých, ktorí ho milujú a je to pre nich výnimočná delikatesa, aká tu ešte nebola alebo tých, ktorí ho doslova nenávidia.

Obrovská delikatesa alebo hrôzostrašná fraška: Burger, ktorého príchuť ťa doslova šokuje

#6 Spoznaj novú technológiu pestovania húb Mella

Nie každý z nás má možnosť a chuť ísť von na huby do prírody. Ak patríš k tým, ktorí radšej ostávajú doma a všetko pozorujú skôr spoza okna, sme si istí, že táto novinka bude pre teba to pravé orechové, no lepšie povedané, skôr „hubové“. Ide totiž o unikátnu novinku, kde všetko za teba urobí unikátna komora Mella, ktorá je priekopníkom v technológii pestovania húb!

Nechce sa ti chodiť do lesa na huby? Spoznaj novú technológiu pestovania húb Mella a vypestuj si ich sám!

#7 Kúsok Mexika v centre Bratislavy

Na námestí SNP otvoril sympatický Mexičan Brian Navarro reštauráciu Mezcalli. Po skúsenostiach z Mexika a USA sa rozhodol otvoriť vlastný koncept a ukázať nám, ako reálna mexická kuchyňa vyzerá. Nádherný priestor na vrchu námestia sa zmenil na miesto, kde sa podáva chuťami explodujúci streetfood v reštauračnom prevedení, ale aj výborné drinky a jedny z najchutnejších dezertov v Bratislave. Dominantou je obrovský a farbami hýriaci portrét umelkyne Fridy Kahlo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Udalosti minulého týždňa: Fínska premiérka sa odviazala na večierku, najlepší MMA bojovník dostal kopačku do hlavy

Reštaurácia Mezcalli: Kúsok Mexika v centre Bratislavy, vražedné kombinácie chutí aj choroba z lásky


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame