Udalosti minulého týždňa: Fínska premiérka sa odviazala na večierku, najlepší MMA bojovník dostal kopačku do hlavy

Leon Edwards vypína Kamarua Usmana

Leon Edwards dáva knokaut Kamaruovi Usmanovi (Zdroj: Instagram/UFC)

#Opäť sme tu po 7 dňoch aj s novým weektagom. Pripravili sme pre teba zopár noviniek, ktoré by si mal určite vedieť, aby si aj naďalej ostal v obraze. Tento týždeň si určite zachytil video fínskej premiérky, ktorá sa poriadne odviazala spolu s kamarátmi na večierku. Okrem toho ťa mohol šokovať aj zápas najlepšieho MMA bojovníka, ktorý dostal kopačku do hlavy. Čo ťa najviac prekvapilo?

#1 Fínska premiérka sa poriadne odviazala

Najmladšia premiérka na svete, Sanna Mirella Marin, je momentálne v centre pozornosti. Na verejnosť sa totiž dostalo video, v ktorom Marin oslavuje s viacerými fínskymi celebritami. Predvádza pri tom tance, ktoré ťa rozhodne nenechajú chladným.

Teraz však čelí vlne kritiky. Opozícia dokonca žiada, aby premiérka podstúpila test na drogy. Ten sa napokon skutočne rozhodla podstúpiť. Ako sa ukázalo, test na drogy bol negatívny.

Kto je Sanna Mirella Marin? Najmladšia premiérka na svete predvádza na videu zvodný tanec

#2 Najlepší MMA bojovník sveta dostal kopačku do hlavy

Nigérijský bojovník a v súčasnosti už bývalý šampión welterovej váhy Kamaru Usman prehral v súboji s Angličanom Leonom Edwardsom v záverečnej minúte posledného kola. Usman mal celý súboj pevne vo svojich rukách a tesne pred koncom sa zdalo, že už len vyčkáva na bodové rozhodnutie.

Z ničoho nič však Leon Edwards kopol head kick, ktorým poslal bývalú P4P jednotku do bezvedomia. Brutálny kop na hlavu spôsobil obrovský pád MMA bojovníka. Nigérijčan tak prišiel o miesto najlepšieho UFC bojovníka naprieč všetkými váhami.

Šok, aký nečakal absolútne nikto! Najlepší MMA bojovník sveta dostal kopačku do hlavy v poslednej minúte zápasu

#3 Instagram opäť rozšíril kontrolu citlivého obsahu

Ešte počas minulého leta Instagram spustil funkciu, ktorá užívateľom umožňovala kontrolovať množstvo citlivého obsahu zobrazovaného v explore. Predvolenou možnosťou je štandardné množstvo a užívateľ si môže vybrať, či chce citlivého obsahu vidieť menej, alebo viac. Možnosť vidieť viac je však dostupná len plnoletým používateľom.

V júni tohto roku sa táto funkcia rozšírila. Teraz sa už týka všetkých oblastí, v rámci ktorých Instagram odporúča obsah. Okrem explore tak kontrola citlivého obsahu platí tiež pre reels, odporúčané účty, vyhľadávanie, či odporúčané príspevky v rámci feedu.

Instagram opäť rozširuje kontrolu citlivého obsahu: Najnovšie si môžeš zablokovať reklamy na chudnutie

#4 Unikátne fotografie z populárneho festivalu Grape

Leto je na Slovensku výrazne preslávené rôznymi tematickými festivalmi, ktoré navštevujú rôzni ľudia zo širokého aj blízkeho okolia. Okrem celebrít, influencerov či známych interpretov sme na Grape festivale, ktorý sa tentokrát konal v Trenčíne, rozhodne nemohli chýbať ani my!

Skvelá hudba, výborné jedlo či sprievodný program mimo hlavného line-upu – nič z toho nesklamalo, a tak si spolu so skvelým počasím mohli ľudia dosýta užiť jeden z najlepších festivalov u nás. My sme opäť zdokumentovali nápadité outfity návštevníkov tohto veľkolepého podujatia, o ktoré rozhodne nebola núdza. Pozrieť si ich môžeš v našom článku! 

#5 Kanye West predáva svoje oblečenie vo vraciach na smeti

Kanye West rozhodne patrí medzi populárnych raperov, ktorý si vďaka svojej hudbe získal množstvo fanúšikov. Dokonca sa mu podarilo vytvoriť svoju vlastnú kolekciu oblečenia. To, ako ju však nájdeš vystavenú v obchodoch, ťa poriadne šokuje.

Ak si totiž čakal luxusné zlaté výklady a perfektne naskladané oblečenie do komínkov, tak ťa poriadne sklameme. Internetom totiž začali kolovať fotografie, ktoré ukazujú, že nová kolekcia Yeezy Gap oblečenia Kanyeho Westa sa predáva v odpadkových košoch.

Populárny raper šokuje internet! Pozri sa, v čom predáva svoje oblečenie

#6 Seriál od Netflixu sa zapísal do histórie

Možno aj ty si minulý rok zachytil seriál Maid (v českom preklade Slúžka), ktorý si získal množstvo sledujúcich. Tvorkyňou tohto emotívneho seriálu je Molly Smith Metzler, ktorá na ňom pracovala v spolupráci s Národným programom pre domáce násilie. Ich hlavným zámerom bolo nielen ľudí zaujať, ale aj im ukázať, čo to vlastne domáce násilie je.

Zdá sa, že ich zámer sa skutočne podaril. Po odvysielaní tohto seriálu totiž pracovníci na Národnej linke pre domáce násilie v USA zaznamanali obrovský nárast hovor. Už po mesiaci dokonca prijali viac hovorov ako za posledných 25 rokov. Ide tak o rekordný počet telefonátov vďaka čomu sa podarilo Netflixu zapísať do histórie.

Seriál od spoločnosti Netflix sa zapísal do histórie: Po jeho zhliadnutí ľudia začali volať na linku pomoci

#7 Už si počul o pojme ASMR

Fenomén ASMR leží v povedomí verejnosti už nejaký ten rok. Ak by si predsa len nevedel, o čo tu ide, tu je krátke vysvetlenie. Skratka ASMR pochádza z anglického pojmu Autonomous Sensory Meridian Response, a teda v doslovnom preklade je to autonómna senzorická meridiánová odpoveď. Zjednodušene takto môžeme označiť všetky príjemné pocity, ktoré pri tom, ako na teba pôsobí ASMR, zažívaš.

Ide najmä o brnenie tela, úľavu napätia svalov, zimomriavky, spavosť či celkové uvoľnenie, ktoré človek pociťuje pri počúvaní rôznych zvukov obsahujúcich takzvané triggers, resp. spúšťače. Najčastejšie sú to špecifické sluchové alebo zrakové podnety. Tomuto fenoménu sa hovorí aj mozgový orgazmus a vyhľadáva ho čoraz viac ľudí.  Ide však o veľmi individuálnu záležitosť, ktorá nemusí byť každému príjemná. Chceš sa o ňom dozvedieť viac? Pozri si náš článok!

Už si počul o pojme ASMR? Nový fenomén sľubuje mozgový orgazmus – toto sú top influenceri, ktorí ti ho navodia!


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame