Módný návrhar ožije na tohtoročnom Met Gala: Téma festivalu je prezradená!

Módný návrhar ožije na tohtoročnom Met Gala: Téma festivalu je prezradená! (Zdroj: Unsplash.com/Michael Lee)

#Každý rok celebrity na Met Gala spôsobia rozruch so svojimi kostýmami. Met Gala sa koná práve preto. Magazín Vogue organizuje tento bál ako finančnú zbierku pre Inštitút kostýmov Metropolitného múzea umenia v New Yorku. V roku 2023 vďaka tomu ožije aj návrhár Karl Lagerfeld. Sú, ale celebrity, ktoré s tým nesúhlasia.

Met Gala 2023 sa začne presne 1. mája. Zatiaľ boli len domienky, že témou môže byť už zosnulý návrhár Karl Lagerfeld. Vogue, ktorý, ako inštitút sa zaoberá módou, tieto domienky konečne potvrdil. Karla Lagerfelda, ktorý zomrel v roku 2019, si uctia tým, že sa stane hlavnou témou bálu. Počas svojho života bol ikonou módnych domov Chanel a Chloé. Informuje o tom unilad.com.

(Zdroj: unsplash.com)
Karl Lagerfeld mal aj vlastnú značku. (Zdroj: unsplash.com)

Niektorým sa však tento nápad nepáči. Hlavnú kritiku vyjadrila Jameela Jamil, herečka a moderátorka, tá Karla považovala za skvelého návrhára, ale nie až tak skvelého človeka. Na svojom Instagrame zdieľala fotku návrhára s nápisom Nope, v preklade nie. Svoj post rozšírila aj o články a posty, ktoré očierňujú návrhárovo meno. 

„Prepáč, ale nie. Toto nie sú 90. roky. Nebojovali sme so všetkými tými sračkami, len aby sme to všetko zahodili, pretože nejaký beloch vyrobil pekné oblečenie pre vychudnutých obľúbencov…,“ píše Jameela vo svojom poste.

Uvidíme či jej slová zmenia tému Met Gala na rok 2023.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com
Odporúčame