Highlighty slovenských športovcov: Cibulková je opäť tehotná a Rehák Štefečeková si vybojovala miestenku na olympiádu!

Letné olympijské hry 2024 budú v Paríži

Ktorá Slovenska si vybojovala miestenku do Paríža? (Zdroj: fattiretours.com)

#Martin Vaculík vyhral záverečné preteky sezóny, Rehák Štefečeková si vybojovala miestenku do Paríža. Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prezradíme ti napríkladm aké tajomstvo skrýva bývala tenistka Dominika Cibulková. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Dominika Cibulková čaká druhé bábätko!

Bývalá tenistka oznámila správu o tehotenstve na svojom Instagrame. „Jakubko z nás urobil rodinu, ale TY nás doplníš. Naša rodina sa rozrastá a my nemôžeme byť šťastnejší a požehnanejší. Štyria už čoskoro,“ napísala. K synovi Jakubkovi tak pribudne ďalší súrodenec, blahoželáme!

Martin Vaculík vyhral záverečné preteky sezóny 

Slovenský pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík zvíťazil na pretekoch v poľskej Toruni, záverečnom desiatom podujatí seriálu MS. V celkovom hodnotení nazbieral 91 bodov a obsadil 9. priečku. Vaculík konečným deviatym miestom zopakoval svoje umiestnenia z rokov 2017 a 2020. Jeho doterajším maximom v seriáli MS je 5. priečka zo sezóny 2019.

Víťazstvo v Toruni bolo pre neho druhé v sezóne 2022, v ktorej triumfoval aj na pretekoch v Prahe. Na rozdiel od konkurentov, ktorí sa v konečnom hodnotení umiestnili pred ním, Vaculík neabsolvoval všetky preteky. Pre zdravotné problémy vynechal šieste podujatie sezóny vo Veľkej Británii.

Miestenka do Paríža pre Rehák Štefečekovú

Strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková získala bronz v disciplíne trap na majstrovstvách sveta v chorvátskom Osijeku a pridala k nemu v predstihu aj olympijskú miestenku pre Slovensko do Paríža 2024. Blahoželáme!

Najlepší Slovák na Medzinárodnom maratóne mieru

Uplynulý víkend sa v Košiciach konal 99. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Z víťazstva a slovenského titulu sa tešil Marián Zimmermann z tímu Pro Body Košice. Marián zabehol osobný rekord 2:28:19 h.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame