Elon Musk prezradil plány Tesly: Kedy sa Cybertruck dostane na trh a na aké ďalšie novinky sa môžeme tešiť?

Cybertruck od spoločnosti Tesla

Cybetruck by sa mal dostať na trh budúci rok (Zdroj: Tesla)

#Cybertruck sa stal neslávne známym pre neúspešné testovanie s tehlou, ktorá zničila údajne nezničiteľné auto. Avšak to je dávno v minulosti a Tesla konečne začne Cybetruck predávať. Elon Musk pri svojej prezentácii predviedol produkčné vozidlo Cybertruck, ktoré stále vyzerá ako predchádzajúce verzie, ibaže jeho dvere už nemajú kľučky.

Ako bude Cybetruck vyzerať?

Auto bude vedieť povedať, že ste dorazili do cieľa a bude vedieť, že má otvoriť dvere. Elon Musk sa tiež ospravedlnil za oneskorenie uvedenia Cybertrucku, ktoré bolo prvýkrát oznámené už v roku 2019. Pôvodný (a veľmi optimistický) cieľový dátum vydania Tesly bol rok 2021, no uvedenie vozidla na trh sa presunulo najprv rok 2022 a teraz na rok 2023.

Automobilka bude vyrábať vozidlá vo svojej texaskej Gigafactory, od ktorej očakáva, že sa stane najväčším dodávateľom v Amerike. Musk sa dotkol aj svojich ďalších plánovaných Gigactories po celom svete a toho, ako je výroba vozidiel v blízkosti miesta, kde majú byť odoslané, oveľa šetrnejšia k životnému prostrediu.

Ďalšie pripravované novinky

Okrem Cybertrucku spoločnosť plánuje vydať budúci rok aj Tesla Semi EV, ako aj ďalšie produkty, ktoré zatiaľ nezverejnila. Elektrická veľká súprava, ktorá je navrhnutá na prepravu nákladu na veľké vzdialenosti, mala byť uvedená na trh v roku 2019, no jej spustenie bolo tiež niekoľkokrát odložené.

V roku 2023 sa začne vyrábať aj humanoidný robot Optimus od Tesly a bude navrhnutý tak, aby splnil akúkoľvek úlohu, ktorú ľudia nechcú robiť. Ďalším budúcim produktom, na ktorý sa očividne môžeme tešiť, je špecializovaný robotax, ktorý bude navrhnutý tak, aby vyzeral celkom futuristicky. Pred tým všetkým však Tesla tento rok spustí v Severnej Amerike rozsiahlu beta verziu svojej technológie Full Self-driving Technology.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame