Chcel by si cítiť vôňu z obľúbenej hry? S touto vecičkou by to zrejme bolo možné

Novinka na trhu má byť kompatibilná s viacerými konzolami, počítačmi a virtuálnou realitou (Zdroj: Freepik/freepik)

#Premýšľal si niekedy nad tým, aké je to byť hrdinom vo videohre? Mnohí hráči sa do tejto pozície dokážu poriadne vžiť, iní by možno radi skúsili transport do grafiky prostredníctvom virtuálnej reality. Gamerský svet jasá radosťou, pretože svetlo sveta uzrela vecička, ktorá to hráčom čiastočne umožňuje.

Must have pre hráčov

Spomínaná vecička nesie názov GameScent a ako náš zdroj uvádza, ide o zariadenie, ktoré umožní hráčom dokonale precítiť pôžitok z hry, ktorú hrajú. Znie to lákavo, nie?

Ani zďaleka však nie je prvou technológiou, ktorá toto umožňuje. Skúsiť si to môžeš napríklad vďaka  DualSense od PlayStation, ktoré ti umožní precítiť určité prvky z niektorých hier. V prípade GameScentu má ísť o ešte lepšiu verziu – nielen, že svoju hru vidíš, počuješ, ale môžeš niektoré aspekty dokonca cítiť!

Známe vône

Novinka na trhu má byť kompatibilná s viacerými konzolami, počítačmi a virtuálnou realitou. Je navrhnutá tak, aby si mohol cítiť rôzne vône, ktoré sa (pravdepodobne) nachádzajú v hre. Vďaka skvelému systému prepojenému na umelú inteligenciu by sa vône vyskytujúce v hre mali postupne uvoľňovať aj do priestoru, v ktorom danú hru hráš.

Zariadenie by malo mať schopnosť replikovať až 5 rôznych vôní. Znamená to, že ak si uprostred prestrelky a lietajú ti okolo hlavy guľky, mal by si cítiť vôňu streliva. Medzi ďalšie vône, o ktorých sa hovorí, patria aj niektoré známe čuchové vnemy, ako napríklad vôňa búrky, spálených pneumatík, zápach krvi, či prechádzky lesom.

Chceš to skúsiť?

Spomínanú vychytávku nájdeš napríklad na Amazone alebo portáli Best Buy, no ich predaj je limitovaný na obmedzený čas. Maloobchodná cena je necelých 180 dolárov. Novinky funguje na princípe tlačiarní a teda minuté náplne sa dajú pomerne ľahko meniť.

Predpokladá sa, že do roku 2025 by mohlo prísť k prelomovej novinke medzi kategóriami na Game Awards. Hodnotiť hry podľa ich vône môže byť čoskoro realitou. Ako asi môže voňať napríklad Crash Bandicoot po zdolaní všetkých levelov?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame