Herný newsfilter: Sony predáva handheld, ktorý fakt nepotrebuješ! A pýta si zaň vyše 200 eur

Sony handheld

Nové zariadenie od Sony má veľmi chabú využiteľnosť (Zdroj: GettyImages)

#Minulý týždeň sa niesol v znamení herného festivalu Gamescom v nemeckom Kolíne a aj vďaka tomu priniesol množstvo oznámení, rozhovorov a ďalšiu kapitolu v ságe Microsoft verzus britské regulačné úrady. Leto sa chýli ku koncu, čo potvrdzujú nadchádzajúce hry s obsahom na desiatky hodín. Už v prvom septembrovom týždni sa dočkáme dlho očakávaného futuristického RPG Starfield od Bethesdy.

Ukážkovo zbytočné zariadenie

Spoločnosť Sony zverejnila ďalšie detaily o svojom prenosnom zariadení Remote Play, ktoré teraz dostalo názov PlayStation Portal. Dozvedeli sme sa dosť na to, aby sme si dovolili položiť otázku: Kto vlastne prišiel s nápadom vytvoriť takéto zariadenie a pre koho je určené?

Zariadenie, predtým známe ako Projekt Q, vyzerá podobne ako ovládač DualSense s 8-palcovým LCD displejom uprostred. Podľa Sony má tento displej schopnosť ponúknuť rozlíšenie 1080p pri 60 fps (obrázkov za sekundu). Cena novinky je stanovená na 220 eur a na trh by mala prísť ešte v priebehu tohto roku.

Na prvý pohľad sa javí ako tradičný herný handheld, ale v skutočnosti je schopný streamovať hry iba z konzoly PlayStation 5. „PlayStation Portal je ideálne zariadenie pre hráčov v domácnostiach, kde je nutné zdieľať televízor s ďalšími členmi rodiny,“ uvádza Sony vo svojom novom blogovom príspevku.

Detaily jasne potvrdzujú, že PlayStation Portal slúži výhradne na funkciu Remote Play a neumožní prístup k cloudovému streamovaniu hier cez službu PlayStation Plus Premium. Skutočne, kto stál za týmto nápadom? Na tento účel predsa postačuje aj väčší smartfón s pripojeným ovládačom cez Bluetooth.

Microsoft ponúka kompromisné riešenie

Microsoft podstúpil významnú reštrukturalizáciu svojej plánovanej dohody na prevzatie spoločnosti Activision Blizzard. Navrhuje preniesť práva na cloudové hry pre súčasné aj budúce tituly od Activision Blizzard francúzskemu hernému vydavateľstvu Ubisoft.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Fashion inšpirácie z Instagramu: Sexy letné outifty s crop topmi!

Tento prenos práv je navrhnutý tak, aby uspokojil regulačné orgány Spojeného kráľovstva. Tie vyjadrujú obavy z možného vplyvu, ktorý by mohla mať plánovaná dohoda na konkurenciu v oblasti streamovania hier. Zásadná zmena však spustila nové regulačné vyšetrovanie na britských ostrovoch, ktoré by sa malo skončiť najneskôr 18. októbra.

V tom istom čase pozorujeme, ako sa prehlbuje spolupráca medzi Microsoftom a streamovacou službou GeForce Now. Pri podporovaných hrách tam už nájdeš tlačidlo Xbox, ktoré umožňuje predplatiteľom spustiť podporované hry pomocou ich účtu na Xboxe. Môžu ich mať zakúpené cez Microsoft Store alebo mať predplatenú službu Xbox Game Pass Ultimate či PC Game Pass. V súčasnosti je takto k dispozícii 19 hier.

Slabučký Xbox

Vysoko hodnotený RPG Baldur’s Gate 3 príde na Xbox ešte tento rok, a to napriek pôvodným obavám vývojárov zo štúdia Larian, ktorí spomínali až budúci rok. Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Swen Vincke povedal, že našli riešenie, ktoré umožní priniesť hru na konzoly Xbox Series X a Xbox Series S už v najbližších mesiacoch. Druhá menovaná konzola však nebude podporovať lokálne hranie na rozdelenej obrazovky.

Šéf divízie Xboxu, Phil Spencer, uviedol v rozhovore pre Eurogamer: „Prijímame spätnú väzbu od vývojárov vrátane tímu Larian a som pevne presvedčený, že nájdeme dobré riešenie. Nevnímam budúcnosť bez modelu Xbox Series S.“

Spencer tak reagoval na kritiku fanúšikov a niektorých vývojárov, ktorí upozorňujú na stále väčšie problémy s optimalizáciou nových hier pre menej výkonný model Xbox Series S. Taktiež vyjadril názor, že vydanie ešte výkonnejšej konzoly by spôsobilo nové komplikácie. Rovnako sa zmienil, že by rád našiel spôsob, ako zabezpečiť, aby sa stovky titulov pre Xbox 360 nenávratne nestratili, keď sa v budúcom roku zatvorí digitálny obchod pre túto konzolu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kto je Loreen? Podarilo sa jej takmer nemožné, až dvakrát vyhrala Eurovíziu!

V skratke na záver

  • Todd Howard má ambíciu urobiť z RPG The Elder Scrolls 6 „dokonalý simulátor vo svete fantázie“.
  • Uverejnili nový trailer k akčnej strieľačke Stalker 2, ktorý potvrdzuje, že hra vyjde v prvom štvrťroku roku 2024.
  • Program Epic First Run umožňuje vývojárom získať 100 % z príjmov pod podmienkou, že ich hra bude počas šiestich mesiacov exkluzívna v obchode Epic Games Store.
  • Bethesda a Amazon oznámili, že televízny seriál Fallout sa bude premietať v roku 2024 a bude sa odohrávať v Los Angeles.
  • Strategická hra Age of Empires 4 už je dostupná na konzolách Xbox a nájdeš ju aj v ponuke služby Xbox Game Pass.
  • Nový trailer k dlho očakávanému pokračovaniu Alan Wake 2 nám prvýkrát ukazuje hrateľné sekcie v koži Alana.
  • Dozvedeli sme sa tiež o tretej hre z hororovej série Little Nightmares.
  • Trailer pre rozšírenie Cyberpunk Phantom Liberty nám predstavil nové funkcie vrátane bojov s vozidlami.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, videogameschronicle.com, eurogamer.net
Odporúčame