Slovenský alpinista vytvoril nový rýchlostný rekord: Martin Zhor si siahol na dno svojich síl a ukázal svoj veľký talent

Photo by Tom Cleary on Unsplash

#Pokiaľ máš rád horskú turistiku, asi ti netreba hovoriť, aké je úžasné dostať sa na samý vrchol. Na profesionálnej úrovni sa môžeš dostať hneď na niekoľko unikátnych hôr, kde si počas výstupu siahneš na samé dno. Jednou z nich je aj Aconcagua, najvyšší vrch Ameriky s výškou 6 962 metrov.

Nachádza sa v pohorí Andy v provincii Mendoza v Argentíne, asi 112 kilometrov severozápadne od mesta Mendoza. Vrchol je asi 5 kilometrov od provincie San Juan a 15 kilometrov od medzinárodnej hranice s Čile. Aconcagua je najvyšším vrchom Západne a Južnej pologule. Takisto je jednou z Korún Zeme (sedem najvyšších vrcholov jednotlivých svetadielov).

Skvelá správa prišla práve od slovenského alpinistu Martina Zhora, ktorý sa na svojom Instagrame pochválil, že z base camp-u Plaza de Mulas, ktorý je na úrovni 4 400 m. n. m., sa dostal na samý vrchol hory za luxusný čas 3 hodiny, 38 minút a 17 sekúnd, čím vytvoril nový rekord. My mu gratulujeme a prajeme ešte veľa šťastných výstupov.

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org, Instagram,
Odporúčame